Facebook Google+ Twitter

Ścieżka edukacyjna: historyczne miejsca Słubic

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-13 18:08

Do 10 września br. burmistrz Słubic przyjmuje wnioski mieszkańców, osób prywatnych i instytucji odnośnie projektów, na które warto zarezerwować pieniądze w budżecie gminy na rok 2011. Znane są już założenia jednego z takich wniosków.

Jedną z zapowiadanych inicjatyw obywatelskich jest idea ścieżki edukacyjnej po wybranych miejscach gminy Słubice. Chodzi o miejsca o walorach historycznych i krajoznawczo-turystycznych.

Widok na Słubice / Fot. Roland SemikPomysłodawcy tego przedsięwzięcia Roland SEMIK oraz Katarzyna MALCZEWSKA złożą wniosek do burmistrza Ryszarda BODZIACKIEGO o zarezerwowanie na ten cel stosownych środków w przyszłorocznym budżecie Gminy. Jednocześnie zwracają się do innych mieszkańców o wsparcie tego projektu. Zbieranie podpisów pod wnioskiem do włodarza Gminy odbędzie się w przyszłym tygodniu w najważniejszych punktach miasta.

Czwartek (19.08.2010) godz. 10-14, dziedziniec Collegium Polonicum;
Piątek (20.08.2010), godz. 10-14, park przy Placu Przyjaźni;
Sobota (21.08.2010), godz. 12-14, deptak przed Biblioteką Miejską.

Projekt stworzony w oparciu o „Strategię Rozwoju Gminy Słubice na lata 2007-2013” zakłada, iż ścieżka edukacyjna składałaby się z około 25 dwujęzycznych (polsko-niemieckich) tablic informujących o przed- i powojennych losach niektórych miejsc na terenie gminy. Roland Semik i Katarzyna Malczewska przygotowali listę miejsc, które według nich warto upamiętnić. Deklarują się również nieodpłatnie zredagować treść wszystkich tablic w oparciu o rzetelne źródła. Szczegóły techniczne wykonania tablic zależałyby od oferty, która wygra przetarg na ich wykonanie.

Podobne oznaczenia, realizowane często przy wsparciu środków unijnych (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych), pojawiły się już dawno w wielu miastach Polski - pomijając metropolie takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, to również np. Karpacz czy Stare Miasto pobliskiego Kostrzyna nad Odrą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.