Facebook Google+ Twitter

Ścieżka rowerowa czy tor przeszkód?

Rowerowa wizytówka stolicy przy Wisłostradzie pozostawia wiele do życzenia. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, wielkie również będzie rozczarowanie warszawskich rowerzystów, którzy rozpoczynają sezon.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAPNadwiślańska ścieżka rowerowa w Warszawie jest w opłakanym stanie. Wystające korzenie, kilkucentymetrowe krawężniki przy wjazdach z ulicy, brak oznakowania - wydawałoby się, że ścieżkę czeka pilny remont, ale urzędnicy prześcigają się w zrzucaniu obowiązków na kogoś innego.

- Trasa wzdłuż Wybrzeża Gdyńskiego i Gdańskiego była remontowana całkiem niedawno, świeży szlak rowerowy nie potrzebuje przecież remontu. Inne docinki nie należą już do nas - mówi Urszula Nelkeln z Zarządu Dróg Miejskich. Trasa nadwiślańska nie jest jedyna ścieżką na którą skarżą się rowerzyści. Trasy rowerowe po Warszawie pięknie wyglądają jedynie na mapie, w rzeczywistości infrastruktura rowerowa jest w opłakanym stanie.

Według internautów opisujących stan ścieżek w Warszawie w najgorszym stanie jest właśnie nadwiślańska trasa z Bielan do Powsina - rowerowa wizytówka stolicy. Odcinek przy moście Gdańskim przypomina tor przeszkód - jest zaniedbany i po prostu niebezpieczny. Nie lepiej jest na trasie wzdłuż Bielan - rowerzyści wolą tutaj jeździć równoległą do ścieżki ubitą w trawie trasą.

- Trasa na wysokości Cytadeli wyremontowana jest bez żadnego pomyślunku. Zamiast zrobić zjazd do parku postawiono tam płotki żeby zjazd zagrodzić. Wybrzuszenia asfaltu przez korzenie drzew, utrudnienia związane z wystającymi studzienkami, złe oznakowania to normalka. Jadąc rowerem w poprzedni weekend wpadłam na nieoznakowany wysoki i niepodłączony do niczego słup na środku ścieżki rowerowej - mówi Małgorzata
Sołtyk, studentka, cyklistka. - Inna sprawa to początek i koniec ścieżek, często zaczynają się lub kończą w zupełnie nieoczekiwanym miejscu - dodaje.

Obecnie w Warszawie Nadwiślańska Ścieżka Rowerowa, czyli szlak Wisła to najdłuższy i chyba najstarszy szlak rowerowy, oznaczony kolorem niebieskim. Trakt ten prowadzi z Puszczy Kampinoskiej przez Młociny aż do Powsina. Liczy łącznie około 37 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.