Facebook Google+ Twitter

Ścieżka zdrowia i plac zabaw dla białołęczan

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-09 13:27

Już niedługo mieszkańcy wschodnich rejonów Białołęki doczekają się własnego miejsca na odpoczynek, rekreację i ruch na świeżym powietrzu.

Białołęka - wszystkie rejony i osiedla. / Fot. GwiazdaO powstanie tego miejsca zatroszczyli się sami mieszkańcy dzielnicy. - Pomysł narodził się m.in. z potrzeby i desperacji. Kilka lat temu spostrzegliśmy, że w planie inwestycyjnym obejmującym najbliższe 5 lat i dotyczącym naszej okolicy, nie ma żadnych terenów rekreacyjnych. Wzięliśmy więc sprawy w swoje ręce - mówi Agnieszka Borowska, przewodnicząca Stowarzyszenia "Moja Białołęka". Dlatego w 2007 r. mieszkańcy zrzeszeni w Mojej Białołęce zgłosili się do urzędu z inicjatywą powstania boiska i placu zabaw przy Ruskowym Brodzie.

"Ze względu na centralne położenie, dobrą komunikację i bliskość miejsca historycznego, lokalizacja ta jest atrakcyjna dla większości mieszkańców Zielonej Białołęki. Na obszarze pomiędzy kanałem Żerańskim, linią kolejową, Trasą Toruńską oraz wschodnią i północną granicą miasta nie ma ani jednego miejsca neutralnej przestrzeni publicznej" - tak uzasadniali swój pomysł, który zyskał aprobatę władz dzielnicy. Planowany plac zabaw będzie się dzielił na trzy części, odpowiednio dla różnych grup wiekowych dzieci. Maluchy do 3 lat będą mieć do dyspozycji m.in. zadaszoną piaskownicę i dwuosobową huśtawkę ze specjalnymi siedziskami.

Dla starszych dzieci przygotowano plac tematyczny, nawiązujący do żeglarstwa. Znajdą tam zabawki stylizowane na statek i kuter rybacki. Oprócz tego będą huśtawki, przeplotnie, trampolina i ścianka wspinaczkowa.
Planowane są również wielofunkcyjne boiska do piłki nożnej i koszykówki, stoły do ping-ponga oraz mini skatepark. W skateparku znajdzie się mała rampa i czterometrowa poręcz do wykonywania ewolucji oraz kolisty tor do nauki jazdy dla najmłodszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.