Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

316 miejsce

Ścieżkami bytomskich skwerów

"Zieleń miejska w Bytomiu", to książeczka wraz z DVD obrazująca efekty prac Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w rzeczonym temacie. Promocja wydawnictwa miała miejsce w ubiegły czwartek, 9. lutego w Biurze Promocji Bytomia.

- "Tereny zielone w Bytomiu stanowią aż 20 procent jego powierzchni..." - Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia / Fot. Piotr A.JeleńWydawać by się mogło, iż leżący na Wyżynie Śląskiej Bytom otoczony lasami, do których można się dostać w kilkanaście minut komunikacja miejską, w swoim centrum i dzielnicach pozbawiony jest terenów zielonych. Nic bardziej błędnego, czego dowodem są prace mające na celu upiększanie miasta, a prowadzone przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej.
W tym niegdyś górniczo-hutniczym mieście oaza zieleni ma się całkiem dobrze.

Stąd też pomysł MZZiGK na zaprezentowanie i przybliżenie mieszkańcom Bytomia miejsc zrewitalizowanych oddanych w Pokazujemy w mieście to, co najpiękniejsze..." - Krystyna Ostrowska, wicedyrektor bytomskiego MZZiGK / Fot. Piotr A.Jeleńostatnim czasie do użytku publicznego. Dokładnie w rok po wydaniu pozycji "Bytomskie parki zabytkowe", jednostka miejska wydała podobną publikację w formie książeczki i płyty DVD, zatytułowanej:
"Zieleń miejska w Bytomiu"

- Tereny zielone w Bytomiu stanowią aż 20 procent jego powierzchni. To nie tylko lasy, ale również skwery i parki, których nie brakuje w naszym mieście. Chcemy je właśnie wypromować, aby zachęcić nie tylko bytomian, ale również mieszkańców ościennych miast do ich zobaczenia – mówił Andrzej Panek, zastępca prezydenta Bytomia podczas promocji nowego filmu.
Spotkanie w Biurze Promocji Bytomia / Fot. Piotr A.JeleńSpotkanie w Biurze Promocji Bytomia / Fot. Piotr A.Jeleń
- Pokazujemy w mieście to, co najpiękniejsze. Mamy rezerwaty z cennymi gatunkami flory i fauny, zabytkowe parki, ale również urocze skwery, którymi warto się pochwalić – podkreśliła Krystyna Ostrowska, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Kilkunastominutowy film za sprawą Krystyny Czubówny oprowadza widza ścieżkami bytomskiej zieleni miejskiej, i to zarówno w centrum, jak też i w dzielnicach: Łagiewniki, Miechowice, Sucha Góra, Szombierki.
Miechowice / Fot. Piotr A.JeleńCentrum - plac Słowiański / Fot. Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Widzę Basiu niedowierzanie, a tutaj taki przekorny materiał o Śląsku link

Komentarz został ukrytyrozwiń

może i Bytom wyładniał. Życzę mu tego. A zieleni nigdy za dużo. By nie powiedzieć zawsze za mało. ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak spacery skwerami ciekawsze, pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rekomendacja napisana w ciekawy sposób....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.