Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26426 miejsce

"Ścieżki chwały" Jeffreya Archera

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-10 10:24

To zbeletryzowana historia życia Georga Mallory’ego jednego z najwybitniejszych alpinistów ery międzywojennej i jedynego uczestnika wszystkich trzech brytyjskich wypraw na Mount Everest w latach 1921-1924. Ścieżki chwały - niezwykła - tym bardziej, że prawdziwa - powieść o człowieku, który najprawdopodobniej spoglądał ze szczytu Mount Everestu na długo przed Edmundem Hillarym.

 / Fot. RebisPowieść oparta na przeżyciach jednego z najbardziej tajemniczych bohaterów w historii alpinizmu. George Mallory, skromny nauczyciel historii, całe życie marzył o zdobyciu Mount Everest. Rozdarty między miłością do ukochanej żony Ruth i pragnieniem zdobycia Pani Czomolungmy bohater pokonuje strome „ścieżki chwały” - lecz czy mu się to uda…?
Prawdziwy dynamit fikcji literackiej!

Archer jest niesamowitym pisarzem. Z powodzeniem zdaje u czytelnika najważniejszy egzamin - chęc przewrócenia kartki, by się dowiedzieć, co będzie dalej, nie słabnie do ostatniej stronicy.

„Sunday Times”

***
Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Wkrótce obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści: Córka marnotrawna, Sprawa honoru, Stan czwarty, Złodziejski honor i wydany w 2008 roku przez REBIS jego bestsellerowy Więzień urodzenia, długo utrzymujący się na szczycie listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii.

"Ścieżki chwały"
Jeffrey Archer
Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Myszek
  • Myszek
  • 24.01.2011 16:41

Super się czyta

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.11.2009 10:47

Historia życia Georga Mallory’ego była częstym tematem moich rozmów z naszą największą, znakomitą himalaistką, tragicznie zmarłą Wandą Rutkiewicz. Tak więc z wielką ciekawością przeczytam tę zbeletryzowaną historię. Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.