Facebook Google+ Twitter

Scirocco powraca

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-03-12 09:25

34 lata po światowej premierze pierwszego Scirocco na Genewskim Salonie Samochodowym, w tym samym miejscu Volkswagen zaprezentował sportowe auto pod tą samą nazwą. Tak jak pierwowzór, ma służyć do codziennego użytkowania i mieć przystępną cenę.

 / Fot. Bank prasowy VWSylwetka zaprezentowanego w 2006 roku studyjnego Scirocco do seryjnej produkcji została przeniesiona prawie bez zmian. Długość 4,26 metra plasuje Scirocco na poziomie Golfa. Jest jednak bardziej płaski (1,40 metra) i prawie tak szeroki, jak Passat (1,81 metra). We wnętrzu zmieszczą się cztery dorosłe osoby. Z pełną obsadą pasażerską Scirocco dysponuje 292 litrami pojemności bagażnika. Po rozłożeniu oparć tylnych siedzeń, pojemność bagażnika osiąga 755 litrów.

Scirocco, jako pierwszy samochód sportowy na świecie, oferowany jest wyłącznie z silnikami turbodoładowanymi. W wyposażonym seryjnie w ESP i sportowe zawieszenie Scirocco zastosowano cztery silniki TDI i TSI. Trzy silniki TSI (z bezpośrednim wtryskiem benzyny) uzyskują moc 90 kW/122 KM, 118 kW/160 KM i 147 kW/200 KM. Silnik TDI z Common-Rail ma moc 103 kW/140 KM.

Scirocco chwali się też 7-biegową przekładnią DSG oraz adaptacyjną regulacją zawieszenia. Podnoszony dach, w przypadku zbyt silnego słońca można wspomóc roletą, choć szkło panoramiczne dachu, wedle zapewnień producenta, odbija 99 procent promieniowania UV, 97 procent promieniowania podczerwonego (ciepła) i 80 procent widzialnego światła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.