Facebook Google+ Twitter

Scjentolodzy wypłacą odszkodowania polskim stoczniowcom?

240 polskich stoczniowców, którym przedstawiciele Kościoła scjentologicznego zlecili remont statku, może umrzeć na raka płuc. Zleceniodawcy nie poinformowali ich, że statek pokryty setkami ton azbestu. Stoczniowcy grożą sądem.

Koszt remontu statku "Freewinds", na którym scjentolodzy głoszą swoje nauki, to 18 mln dolarów. Podjęła się go amerykańska firma Nordica Engineering. Prac, które trwały półtora miesiąca, podjął się polski oddział firmy. Polacy także mieszkali na statku. Scjentolodzy nie widzieli powodów, aby informować firmę o azbeście, gdyż nie wierzą, aby był rakotwórczy. Według ich nauk raka mogą wywołać tylko przeciwnicy Kościoła scjentologicznego...

Azbest, którego użyto do budowy "Freewinds" jest niezwykle groźny. Osoby mające z nim kontakt zapadają na mezoteliomę, czyli odmianę raka płuc. Choroba zawsze prowadzi do śmierci. Witold Maliński z Nordica Engineering nie wyklucza wystąpienia do sądu w imieniu polskich robotników i zażądania odszkodowania za narażenie ich na utratę zdrowia i życia.

Kościół scjentologiczny założył pisarz science fiction cieszy się wielką popularnością wśród gwiazd Hollywood. Do jego wyznawców należą m.in. Tom Cruise i jego żona Katie Holmes oraz John Travolta.

Źródło: Dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.