Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13716 miejsce

Scorpions zagrali w Ostrowie. Jak zwykle byli świetni

Na stadionie miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, wystąpiła legenda rocka, zespół Scorpions. Koncert został zorganizowany 17 maja, w ramach imprezy „Legendy rocka, legendy żużla”. Muzycy odbywają trasę koncertową "Humanity World Tour".

snena na której wystąpił zespół Scorpions / Fot. Magdalena FoltysDo koncertu legendy światowego rocka przygotowywano się od środy. Montaż sceny rozpoczął się od wczesnych godzin porannych w środę; urządzenia dźwiękowe światło i multimedia zostały zamontowane w piątek. Do ciekawostek należała na pewno wielkość sceny: miała ona 22 m szerokości i 10 głębokości do tego 12 m wysokości. Była wręcz ogromna. Całość ważyła 110 ton. Przy produkcji wydarzenia pracowało 45 osób. Scena została rozmontowana zaraz po koncercie, ze względu na niedzielne żużlowe emocje.


Wielkie oczekiwanie

Bramy stadionu były otwarte dla fanów już od godziny 16. O godzinie 18.30 na scenie pojawił się zespół Oddział Zamknięty , który miał za zadanie rozgrzać publiczność przed pojawieniem się gwiazdy wieczoru. (Paweł Mąciwoda, obecny gitarzysta zespołu Scorpions, w roku 2001 współpracował z zespołem Oddział Zamknięty.)
Zaśpiewali swoje największe przeboje m.in. „Andzia i ja”. Wokalista na koniec podziękował publiczności i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zmienił tonacji głosu na modlitewną, to rozbawiło publiczność. Wokalista zespołu, Cezary Zybała-Strzelecki przyznał, że ciężko było rozbawić ostrowską publiczność, ale pod koniec się udało.

Scorpions na scenie!

Na 10 sekund przed godziną 20.30 publiczność rozpoczęła głośne odliczanie. Wreszcie długo wyczekiwana przez fanów chwila nadeszła i Scorpions rozpoczął koncert. Wśród utworów, które zaśpiewali, nie zabrakło dobrze znanych przebojów. Podczas koncertu fani, którzy stali najbliżej sceny, mieli okazję złapać rzucane przez wokalistę Klausa Meine pałeczki. Pod koniec koncertu, perkusista zespołu, James Kottak miał solówkę. Podczas niej wybijał na perkusji rytm, a publiczność miała klaskać. Nagle przestając, sprawdzał
refleks publiczności.

Cała scena zmieniała kolory kilka razy w ciągu jednej piosenki. Wokalista zespołu dostał od publiczności kilka flag polskich z napisami. m.in. „My jesteśmy gotowi na Rock”. Koncert zespołu trwał 1,5 godziny jednak publiczność nie miała zamiaru tak łatwo zrezygnować z zabawy. Scorpions wyszli na bis i podczas niego zagrali najbardziej znane utwory „Wind of the change”, „Still loving you” i najnowszy przebój, promujący najnowszą płytę
„Humanisty Hor 1”, noszącą ten sam tytuł. W tym czasie publiczność zapaliła sztuczne ognie co wywołało spokojny i romantyczny nastrój. Na zakończenie nad miejskim stadionem w Ostrowie Wielkopolskim wystrzeliły w powietrze fajerwerki, które można było zobaczyć ze znacznej odległości. W ten sposób zakończył się koncert zespołu Scorpions w Ostrowie, jedyny w Polsce.

Organizacja na plus czy może na minus

Wokalista i perkusista Scorpions / Fot. Magdalena FoltysInformacja o miejscu parkowania samochodów była czytelna. Jednak parking znajdował się na terenie, który miejscami miał dość znaczne nierówności, co groziło uszkodzeniem samochodu. Droga prowadząca bezpośrednio na miejsca parkingowe była nieutwardzona, co powodowało, że wznosiły się tumany kurzu. Ponieważ parking znajdował się na obrzeżach miasta, do stadionu można było dojechać specjalnymi, bezpłatnymi autobusami bądź iść pieszo, dobry kwadrans. Na stadionie organizacja była na medal.

Najśmieszniej było po koncercie, gdy fani wracali do samochodów. Wzdłuż całej drogi ustawieni byli policjanci, średnio co 10 metrów, co powodowało, że idący czuli się jak kibice wracający ze stadionu, a nie fani legendy rocka.

Dwudniowe widowisko sportowo-kulturalne w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się pod hasłem „Legendy rocka, legendy żużla”. W weekend, 17-18 maja odbył się też 56. turniej o Łańcuch Herbowy miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na starcie w niedzielę stanęli najlepsi żużlowcy świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.