Facebook Google+ Twitter

"Scyzoryk" z siekierą

Wkrótce polska polityka, po jakże istotnych dla niej roszadach związanych ze startem do parlamentu pani Anny Kalaty czy pana Władysława Kozakiewicza, może dostąpić zaszczytu posiadania w swych szeregach kolejnej sławetnej postaci.

Pan Janusz Palikot, osobistość, której nie trzeba przedstawiać, wszak w polityce odbył na tyle długi staż, by znamiona na jej szlachetnym polu odbić nader wyraźnie, postanowił zasilić szeregi swej partii o postać, która równie znacząco i w podobnym stopniu przyczyniła się do rozwoju polskiej kultury muzycznej w Polsce, jak pan Palikot przyczynił się do rozwoju naszej kultury politycznej. Ową postacią jest wszystkim znany Piotr Marzec vel Liroy.

Pan Scyzoryk udzielił ostatnio wywiadu tygodnikowi "Newsweek". Z jakąż pompą i rozmachem przyczyniło się to do dyskusji na temat wyborów, jakim rozgłosem i echem odbiło się to w publicznej debacie! Liroy bowiem rozważa kandydowanie do parlamentu. Co było asumptem do zastanowienia się nad tym, jakże dramatycznym dla serca i duszy artysty, dylematem? Liroy otrzymał od Palikota, niczym złoty róg podarowany Gospodarzowi przez Wernyhorę w "Weselu", siekierę.

"Janusz Palikot specjalnie do Trójmiasta do pana na urodziny przyjechał." - zagaja osoba prowadząca wywiad. Liroy odpowiada: "I wręczył mi siekierę. Na czterdziestkę. Tłumaczył, że scyzoryk mi nie wystarczy, że teraz muszę w Polskę ruszyć z siekierą. Należę do coraz szerszej grupy ludzi, która już nie chce tylko się wkurzać na to, co się w Polsce dzieje."

Jak wiadomo, siekiera należy do tych najbardziej tradycyjnych i najmniej zaskakujących prezentów wręczanych na urodziny. W dodatku na te szczególnie istotne dla każdego mężczyzny, czterdzieste (by nadchodzący kryzys wieku średniego przepędzić). Pan Janusz więc, znany z operowania wyszukanymi oprzyrządowaniami, ze świńskim ryjem i sztucznym penisem włącznie, tym razem oryginalnością się nie popisał. Oryginalna jest natomiast interpretacja Pana Piotra, poczuwającego się ruszyć z ową siekierką w Polskę. Od razu nasuwa się pytanie - dlaczego?

Co jest powodem chęci podjęcia tak dramatycznego kroku? A no, wkurzył się. Pan Piotr, jako obywatel nie mogący dłużej znieść poziomu, na jakim politykę uprawia się w "tym kraju", najzwyczajniej w świecie się wkurzył. Nie precyzuje jednak, na co konkretnie. Ale można to wywnioskować z pełnej emocji i rozgoryczenia wypowiedzi: "[...]Rząd to jest jakiś żart. Zaufałem Platformie Obywatelskiej i co? I ch... - z dnia na dzień mam coraz większą zgagę."

Znamy więc powody wkurzenia. Ale przy okazji dowiedzieliśmy się również czegoś, co nawet najbardziej biegłym medykom umknęło - Platforma Obywatelska jest przyczyną zgagi. Polaku, bez obaw - jedz zatem co dzień tłusto i ciężkostrawnie, rzecz jasna po wypiciu uprzednio mocnej kawy na czczo, ale pamiętaj - strzeż się spadku zaufania do partii rządzącej. Zgaga dopadnie Cię bowiem niczym ABW internautę.

Liroy, spóźniony nieco ze swymi osądami, moda na dokopywanie Platformie skończyła się wszak z pysznym śniadankiem u Mellera (tak pysznym, że pan Premier ni palcem nie kiwnął, by sięgnąć choćby po kanapkę), dał jednak owym osądom mocniejszy wydźwięk, powodowany - eufemistycznie rzecz ujmując - dosadniejszymi niż słownikowe, wyrażeniami. Ale gdy chce się skutecznie zaistnieć w polityce, tak trzeba - mocno, wyraźnie, tak żeby i zabolało, i zmuszało do refleksji. A tych w głowie Pana Piotra pełno.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ruch Palikota!

Jest już pierwszy numer dwutygodnika "Po prostu Polska" wydawanego przez Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota.

Polecam artykuł wstępny Jadwigi Żukowskiej i Konrada Lesiaka
Nowoczesne Państwo.

" - Powstałe kilka miesięcy temu Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota, a następnie partia już zmieniły polską politykę.
Wcześniej nikt nie dyskutował o Komisji Majątkowej, dzisiaj już jej nie ma.
Obecnie funkcjonują pewne rozwiązania, których przez lata nia można było wprowadzić w życie ..."

Pobierz cały numer ze strony głównej stowarzyszenia:
http://www.ruchpoparciapalikota.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.