Facebook Google+ Twitter

ŚDM 2016: "Rozwinąć skrzydła" za darmo i w obcych językach

Ks. Grzegorz Polok chce, aby uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy na teren Archidiecezji Katowickiej przyjadą już w lipcu, dostali za darmo w ojczystym języku jego książkę pt. "Rozwinąć skrzydła".

Prośba o pomoc oraz numer konta znajdują się na stronie internetowej rozwinacskrzydla.pl / Fot. https://static.pexels.com/photos/4950/sky-flying-animals-birds.jpegSzacuje się, że do Archidiecezji Katowickiej z okazji Światowych Dni Młodzieży przybędzie około 40 000 młodych osób, z około połowa – spoza naszego kraju.

Książka autorstwa ks. Poloka ma rozwijać skrzydła – uświadamiać problemy młodych, którzy wychowują lub wychowywali się w rodzinach dysfunkcyjnych (w tym alkoholowych, ale nie tylko) oraz wskazywać sposoby przemiany życia. Lektura cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest ona owocem współpracy ze studentami. Książka w formie elektronicznej jest udostępniona całkowicie za darmo (z wyłączeniem wykorzystania komercyjnego) na stronie internetowej www.rozwinacskrzydla.pl. Oprócz tego w języku polskim dostępny jest również audiobook „Rozwinąć skrzydła” oraz książka „W drodze do siebie”. Stronę internetową oraz e-book „Rozwinąć skrzydła” można przeglądać i czytać w języku polskim, niemieckim, francuskim, angielskim, rosyjskim i włoskim. Od 2013 roku zanotowano 85 404 odsłon, a od początku maja tego roku – 2 488.

Badania pokazują, że aż 60% osób dorosłych pochodzi z rodzin dysfunkcyjnych, a 40% z alkoholowych. Młodym bardzo często brakuje czasu na refleksję nad swoim życiem, choć równocześnie na różne sposoby poszukują oni swojej tożsamości oraz sensu życia. Wiele z tych osób boryka się z różnymi problemami, które mogą wynikać z przeszłości. W książce poruszane są one w kontekście dorosłych, którzy wychowywali się w rodzinach alkoholowych, choć lektura jest polecana także osobom z rodzin z innymi dysfunkcjami – np. rozwód, opuszczenie, wyjazd rodzica(-ów), agresja, przemoc itd. Niejednokrotnie na łamach lektury autor oddaje głos studentom, którzy przeżyli trudne chwile w dzieciństwie. Ich wypowiedzi są obfite w opisy dotyczące emocji, sposobów myślenia i problemów (często także ich źródeł, co może również okazać się cenne dla Czytelnika). Książka ma otwierać na szukanie i otrzymywanie pomocy oraz pokazywać, że… warto rozwinąć skrzydła.

Działania związane z dotarciem z książką „Rozwinąć skrzydła” do młodych osób podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 rozpoczęto już w II połowie 2015 roku. Rok wcześniej rozpoczęto ogólnopolską kampanię społeczną pt. „Rozwinąć skrzydła” celem dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Akcję wspierała m.in. redakcja „Gościa niedzielnego”, która zdecydowała się na bezpłatne dodanie do czasopisma płyty z audiobookiem „Rozwinąć skrzydła” (nakład: 210 000 egzemplarzy).

W związku z potrzebą wydruku odpowiednio dużej liczby egzemplarzy książki, osoby które chcą pomóc proszone są o wsparcie. Prośba o pomoc oraz numer konta znajdują się na stronie internetowej rozwinacskrzydla.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.