Facebook Google+ Twitter

SDM z koncertem wkrótce w Lublinie

Ich koncerty gromadzą miłośników dobrej muzyki, a "Bieszczadzkie anioły" to legenda. 6 września 2011 roku ukazał się nowy krążek zespołu SDM, zatytułowany "Maszeruj z chamem". Grupa wystąpi 28 stycznia 2012 r. w Centrum Kongresowym UP w Lublinie.

Logo Starego Dobrego Małżeństwa / Fot. materiały promocyjneIch skład wygenerował się w początkach lat 80. z męskiego duetu wokalno-gitarowego, którzy tworzyli Andrzej Sidorowicz i Krzysztof Myszkowski. W czasach, w których podstawowym narzędziem i wyrazem wszechobecnego wobec systemu oporu były protest songi czy brudne undergroundowe riffy, panowie postanowili zwrócić się w stronę poezji, idąc tym samym swoją twórczością pod prąd.

Na dobre w świecie muzycznym zaistnieli podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1984 r., kiedy przypisano im określenie "Stare Dobre Małżeństwo" z racji stażu znajomości i wspólnej drogi artystycznej - i tak już zostało. Swoją twórczością udowodnili, że nie trzeba być ekstremalnym showmanem, by trzymać wierną publikę przy sobie, zaś doskonałą inspiracją dla muzyki jest Leśmian czy Stachura. Muzyka i poezja w ich wydaniu porusza każdego wrażliwego melomana otwartego na dźwięki zaklęte w prostych instrumentach.

Ostatnie wydawnictwo grupy - "Maszeruj z chamem", jak mówi Krzysztof Myszkowski, pełne jest pieśni traktujących o współczesnym człowieku i jego kondycji w obliczu niezrozumiałego zamiłowania do powierzchownych rozrywek. Autorem wszystkich tekstów jest Bogdan Loebl - współautor sukcesów takich artystów, jak Tadeusz Nalepa czy Breakout. Muzyka została natomiast skomponowana przez lidera SDM, Krzysztofa Myszkowskiego. Pomimo wielu lat istnienia, formacja praktycznie się nie zmienia, utrzymując jednocześnie przy życiu swoich miłośników bez zbędnego wysiłku - autentyzmem i prostotą. Na próżno szukać piosenek muzyków w komercyjnych rozgłośniach radiowych, nie należą oni także do popularnych postaci goszczących w prasie i telewizji. Mimo to ich muzyka porusza i gromadzi tłumy publiczności na koncertach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.