Facebook Google+ Twitter

SDPL tworzy własne koło

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 17:06

Socjaldemokracja Polska utworzy odrębne koło poselskie. O decyzji Konwentu Krajowego SDPl poinformował przewodniczący partii Marek Borowski.

Podkreślił, że powołanie nowego koła, nie oznacza tworzenia nowej partii, ale usamodzielnienie posłów już istniejącego ugrupowania od Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Marek Borowski wyjaśnił, że decyzja Rady Krajowej SLD sprzed trzech tygodni o zerwaniu współpracy z Partią Demokratyczną nie pozostawiła jego ugrupowaniu innego wyboru. Uznał, że pomysł na lewicę, prezentowany przez SLD jest koncepcją "sekciarską".

Borowski dodał, że Socjaldemokracja Polska jest gotowa do współpracy z wszystkimi partiami, które na scenie politycznej mieszczą się na lewo od Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący SDPL dodał, że chce też współpracy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, ale już na równych prawach. Wyraził nadzieję na rozpoczęcie dyskusji programowej na lewicy, w wyniku której dojdzie do utworzenia w Polsce nowoczesnej formacji socjaldemokratycznej.

Przewodniczący SDPL zapowiedział również, że do końca roku zostanie przeprowadzony wybór nowych władz partii, w którym nie zamierza uczestniczyć. Marek Borowski dodał, że zamierza poświęcić się pracy parlamentarnej na rzecz Socjaldemokracji Polskiej i całej lewicy.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: SLD SDPL Borowski


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.