Facebook Google+ Twitter

"SE": Od stycznia będą podwyżki

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-09-07 11:44

Obywatele IV RP muszą znieść kolejną "dobrą wiadomość" - szykują się podwyżki. I to duże. Po styczniowym wzroście akcyzy, zdrożeje benzyna, olej opałowy i gaz do aut, a także papierosy i piwo - alarmuje "Super Express".


Szykują się spore podwyżki / Fot. Tomek Piekarski Na razie to tylko plany rządu, który chce od stycznia 2007 roku podwyższyć akcyzę na niektóre paliwa i tytoń. Rzecznik ministra finansów Dominika Tuzinek-Szynkowska tłumaczy, że stawki podatku wzrosną, bo tego wymaga od nas Unia Europejska" - czytamy w "SE".

Gazeta donosi, że jeśli podwyżki dojdą do skutku, benzyna bezołowiowa byłaby droższa o 25 groszy. Teraz tankujemy paliwo 95-oktanowe za ok. 4,29 zł za litr. Po podwyżce będzie to ok. 4,54 zł/l. Prawie pięciokrotnie zdrożeć ma olej opałowy. Droższy o 25 gr ma być również gaz do samochodu.

Dziennik ostrzega, że to nie koniec podwyżek. Jeśli od stycznia wzrośnie dwuskładnikowa akcyza, to więcej trzeba też będzie zapłacić za tytoń. W efekcie papierosy będą obłożone podatkiem wyższym aż o 13 proc., co oznacza ok. 5 - procentową podwyżkę cen papierosów w sklepie. O 10 proc. wzrośnie również akcyza na piwo. Dla smakoszy złocistego trunku oznacza to konieczność wysupłania dodatkowych 5 gr za każdą butelkę piwa.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A tak na poważnie, to ktoś musi dokładać do tego "Taniego" Państwa, jego urzędników, urzędów i... tylko Oni wiedzą, czego jeszcze. I nie ma tu znaczenia, kto rządzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tak. To wszystko rzeczywiście przeżyje ostatecznie tylko... MUCHA. Dlaczego? Dlatego, że gó..zik zje, na wszystko sr...ogo się wypina i.. benzyny nie potrzebuje do fruwania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka to szkoda, że Unia Europejska nie wymaga od nas podwyższenia średniej płacy!!! Zauważyłem taką prawidłowość: jezeli rządowi podwyżki są "na rękę" tłumaczy się UE, jeżeli nie to dyrektywy EU nie są przestrzegane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.