Facebook Google+ Twitter

"SE" zapłaci Koteckiej za publikację zdjęcia z nagim biustem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-12-24 13:53

"Super Express" zapłaci za opublikowanie zdjęcia nagiej od pasa w górę wiceszefowej Agencji Informacji TVP. Patrycja Kotecka, oprócz 50 tys. zł zadośćuczynienia, ma też zostać przeproszona przez tabloid - zdecydował sąd.

Przeprosiny mają być wydrukowane na pierwszej stronie piątkowego wydania "SE" oraz na stronie internetowej gazety. Sąd Okręgowy dla Warszawy Pragi nakazał gazecie także wpłatę 30 tys. zł na rzecz fundacji walczącej z rakiem piersi.

Kotecka wytoczyła "Super Expressowi" proces cywilny za naruszenie dóbr osobistych. Domagała się od gazety przeprosin w mediach, stu tysięcy złotych zadośćuczynienia i drugich stu tysięcy złotych na fundację walczącą z rakiem piersi.

Sąd uznał, że doszło do bezprawnej publikacji zdjęcia, a wizerunek Koteckiej został przedstawiony "w sposób oderwany od kontekstu i celu któremu służył". Według sądu gazeta nie miała zgody na wykorzystanie wizerunku powódki.

W grudniu 2007 r. "Super Express" zamieścił duże zdjęcie Koteckiej, nagiej od pasa w górę. Na fotografii widać też wkłuwaną w jej pierś igłę strzykawki. Zdjęcie opatrzono wielkim tytułem "Naga prawda o Koteckiej" oraz drugim mniejszym: "To ona rządzi telewizją publiczną".

Kotecka zanim została dziennikarką pracowała jako modelka. Wcześniej podkreślała, że zgodziła się zrobić zdjęcie, o które toczył się spór w szczytnym celu - by włączyć się w akcję profilaktyki raka piersi i upowszechniać wśród kobiet badania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Każdy ma swojego mola.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Patrycja będzie mogła wspomóc finansowo Pana Ziobro, gdy ten będzie musiał opłacić przeprosiny doktora G.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.