Facebook Google+ Twitter

Seal i jego "System" - rozczarowanie

Nowy, taneczny tym razem, Seal na płycie "System" rozczarowuje.

http://www.seal.com/ / Fot. screen ze strony http://www.seal.com/To już piąta płyta w dorobku czarnoskórego piosenkarza o jednym z najbardziej charakterystycznych głosów na (obecnym) rynku muzycznym. Bez przysłowiowego owijania w bawełnę powiem, że jestem rozczarowana najnowszym krążkiem. Chciałabym jednak podkreślić, że to bardzo subiektywne zdanie, którego zapewne wielu fanów Seala nie podzieli.

Płyta nie przeznaczona do oddawania się marzeniom. Nie warto liczyć na chwile cudownego zapomnienia i odprężenia. Jest jednak kilka wyjątków jak np. „Wedding Day” (chyba moja ulubiona piosenka na tym albumie), która nastraja tak pozytywną, a jednak „delikatną” energią, że nic tylko „wyjść” z ciała i oddalić się duchem daleko, daleko... A jednak większość kompozycji na krążku Seala, to dość szybkie, energiczne i żwawe piosenki ze słyszalnymi, czasem – według mnie – zbyt nachalnymi bitami. To raczej płyta na domową imprezę przy pizzy z gorącym serem i butelką piwa. Szkoda.

Seal wrócił do korzeni – tak by to można określić. Czyli taneczne rytmy i średnio, czy raczej mało ambitna melodia. Na tym cierpi sam wykonawca, który nie może pokazać swoich (niezwykłych skądinąd) możliwości wokalnych. Do tej pory słuchałam Brytyjczyka ze względu na jego charyzmatyczny i niespotykany głos, który przyprawia o dreszcz na całym ciele. Na krążku „System” mało zostało z tego nastroju, który tak uwielbiałam. A i elektroniczne, taneczne brzmienia nie przekonują do końca. Często przekombinowane lub zwyczajnie prostackie. Warto jednak zwrócić uwagę na dość ciekawy utwór „Immaculate”, który rzeczywiście niesie za sobą pewien powiew świeżości.

Wierni fani Seala album zapewne kupią bez względu na jakiekolwiek recenzje. Niezdecydowani jednak muszą wybrać – czy wolą zupełnie przeciętną płytę w żwawym tempie, czy też cenią sobie te do granic emocjonalne i absolutnie niezwykłe ballady piosenkarza, których na "Systemie"...brak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+) Pomocna recenzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobra recenzja, ale płyty nie kupię :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniałem (+) recenzja niczego sobie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuchałem płyty i jest to z takich płyt do "malucha" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.