Facebook Google+ Twitter

Sean Carney gwiazdą Warsaw Blues Night

Już 7 maja w klubie Hybrydy Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu Warsaw Blues Night. Kolejna, 49. już edycja WBN będzie stała pod znakiem klasycznych bluesowych brzmień na najwyższym światowym poziomie.

 / Fot. WBNPo raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie wystąpią rewelacyjny gitarzysta Sean Carney z zespołem oraz wirtuoz harmonijki ustnej Omar Coleman.

Sean Carney to gitarzysta mogący poszczycić się współpracą z największymi twórcami sceny bluesowej, m.in.: Duke Robillard, Charlie Baty, Charlie Grey, Willie Pooch. Dzięki temu jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich gitarzystów bluesowych.

Carney podziwiany jest za swój gitarowy styl, nienaganny, ujazzowiony, ale potrafiący też pokazać agresywniejsze oblicze. Niewątpliwie atutem jego muzyki są wpływy Luthera Allisona, Duke’a Robillarda, T-Bone Walkera czy Alberta Collinsa, które połączone z wirtuozerią Carney’a tworzą elektryzującą bluesową mieszankę, porywającą publiczność na największych festiwalach na świecie.

Znany jest również z tego, że zorganizował dobroczynny festiwal Blues For A Cure, na który złożyły się liczne koncerty i dystrybucja płyt. Dzięki temu na cele charytatywne zebrał i przekazał 50000 dolarów.

Obok Carneya wystąpi rewelacyjny chicagowski harmonijkarz, uczeń Billy’ego
Brancha, czyli Omar Coleman. Ten 38-letni muzyk zaliczany jest do czołowych instrumentalistów współczesnej chicagowskiej sceny bluesowej. Stale koncertuje w Chicago w najsłynniejszych klubach i z najznamienitszymi muzykami jak Buddy Guy, Billy Branch czy Dave Specter. Od kilku lat wpółpracuje też z Seanem Carney’em, czego efektem jest ich wspólna tegoroczna płyta pt. „Very Lucky Man”.

Przeg główną gwiazdą wieczoru wystąpi dobrze znany fanom bluesa w Polse Romek Puchowski. Na co dzień ten wszechstronny artysta stoi na czele alternatywnego zespołu Von Zeit, ale równocześnie od wielu lat jest uważany za wybitnego, jeśli nie najwybitniejszego polskiego gitarzystę nurtu akustycznego. Sam swoją muzykę nazywa alternatywnym bluesem.

Inspirują go zarówno korzenni mistrzowie jak Robert Johnson, czy Mississippi John Hart, jak i Beck, Violent Femmes, Sonic Youth, The Residents, Wim Mertens czy Philp Glass. Gra na gitarze Dobro, na gitarze akustycznej i na basie, jest miłośnikiem techniki slide.

Więcej informacji na stronie www.blues.waw.pl oraz na Facebooku-http://www.facebook.com/events/206320846139828/

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.