Facebook Google+ Twitter

Sean Connery odwiedzi Łódź?

Richard Demarco, Honorowy Obywatel Łodzi chce zaprosić do Polski Seana Connery’ego. Słynny szkocki aktor będzie w lipcu jednym z uczestników hucznej imprezy urodzinowej, jaką Demarco zorganizuje w Łodzi.

Po lewej: Richard Demarco, obok łódzki dziennikarz Remigiusz Milczarek / Fot. Ewelina KoperSwoje zamiary co do m.in. 79. urodzin i współpracy Łodzi z Edynburgiem Demarco ogłosił podczas konferencji prasowej w łódzkiej radzie miejskiej. Towarzyszyli mu miejscy radni Tomasz Kacprzak, Edward Chudzik i Patrycja Wójcik oraz przyjaciele ze Szkocji. Szkoci przyjechali do Polski, by zapoznać się dokładniej z naszym krajem, kulturą, historią, obyczajami. Jednym z etapów podróży jest właśnie wizyta Łodzi. Podczas zwiedzania zagraniczni goście kręcą film o Polsce i Łodzi. Jego premiera ma odbyć się podczas specjalnego sympozjum.

- Kocham i szanuję Łódź - stale podkreśla Demarco. Również jego przyjaciele przyznali, że Łódź ujęła ich za serce i jest dla nich inspiracją. Dlatego Szkoci wspierają starania tego miasta w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. - Współpraca z Edynburgiem jest coraz intensywniejsza. Efektem ma być podpisanie umowy, na podstawie której Łódź i Edynburg staną się miastami partnerskimi - deklaruje Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej.

Łódź i Kraków będą jedynymi polskimi miastami, które zaprezentują się podczas organizowanego w dniach 20 - 29 kwietnia Festiwalu Kultury Polskiej w Edynburgu. - Festiwal ma przypomnieć poprzez łódzką szkołę filmową korzenie polskiego filmu. Gośćmi festiwalu będą m.in. Robert Gliński - rektor PWSFTviT oraz dziekan wydziału reżyserii Filip Bajon. Łódź pokazana zostanie także przez obecność innego Honorowego Obywatela Łodzi alpinistę Piotra Pustelnika i łódzki Explorers Festiwal.W konferencji udział wzięli wspólnie Szkoci i łódzcy radni / Fot. Ewelina Koper

- Chcielibyśmy także doprowadzić do nawiązania współpracy pomiędzy łódzką i edynburską szkołą filmową, muzeami włókiennictwa oraz uniwersytetem łódzkim i edynburskim - zapowiada radny Edward Chudzik.

Demarco w lipcu tego roku skończy 79 lat. – Swoje urodziny chciałbym zorganizować właśnie w Łodzi. Przywiozę tu swoich szkockich przyjaciół. Zamierzam zaprosić również aktora Seana Connery’ego. Już widzę te newsy: - Bond w Łodzi! - zdradza plany Demarco.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.