Facebook Google+ Twitter

Seans kinowy w ogródku sąsiadki

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-12-18 08:45

Są miejsca, w których kino wychodzi z budynków. Z projektorem ucieka tam, gdzie jeszcze srebrny ekran nie zawisł. Oto kino ekstremalnie.

secretcinema.org / Fot. screenInternet kompletnie zmienia nasze podejście do kina i filmu. Za jednym kliknięciem można dowiedzieć się wszystkiego o filmie, zajrzeć za kulisy produkcji, przewertować plakaty i pooglądać zwiastuny. I tak w momencie decydującym, czyli faktycznie już idąc do kina, jest się świetnie przygotowanym na to co wyświetli się na srebrnym.

A co jeśli ktoś zaoferuje doznania kinowe w diametralnie inny sposób, angażując widza w to co ogląda i doprowadzając do niejako zintegrowania z filmem na wielu poziomach? Secret Cinema, to londyńska odpowiedź na kolejki do kas i zatłoczone, duszne sale kinowe. Raz w miesiącu odbywają się pokazy Secret Cinema, zawsze gdzie indziej i w jak najbardziej wyszukanym miejscu, specjalnie dobranym do filmu. Spodziewać się można zupełnie wszystkiego: cmentarza lub starej opuszczonej hali lub po prostu - ogrodu u kogoś w domu. Często widzowie proszeni są o odpowiednie przebranie się dla wzmocnienia odbioru. Dodatkowo, do momentu kiedy film się zacznie, nie wiadomo jaki właściwie będzie się oglądało. Po pokazie mozna porozmawiać z gośćmi z filmem związanymi, w ten czy inny sposób. Pokazy nie są jednak za darmo. Bilet na seans nie jest za to droższy od wypadu do kina w wersji tradycyjnej.

Pozostaje jedno pytanie, a mianowicie, jak to znaleźć? Na stronie secretcinema.org po krótkiej rejestracji, na skrzynkę emailową zaczną dochodzić informacje o kolejnych pokazach oraz gdzie nabyć wejściówkę. Jeśli trzeba wybrać odpowiednią garderobę, email będzie zawierał taką informację.

Następnym razem w Londynie, zamiast grzać fotel w multipleksie, czemu nie sprezentować sobie seansu, którego nie zapomni się długo? Tylko nikomu nic nie mów, to w końcu tajne kino.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ Cichoooo szaaaa, bo się wyda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za wtajemniczenie. Grzechem byłoby nie sprawdzić i doświadczyć tego przedsięwzięcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.