Facebook Google+ Twitter

Seanse pod gołym niebem letnią atrakcją Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-07-25 11:09

Jak na miasto filmowe przystało, w wakacje w Łodzi zafunkcjonowały kina letnie na świeżym powietrzu.

W każdy czwartek o godz. 19 Fabryka Sztuki zaprasza na swój dziedziniec przy ul. Tymienieckiego na pokazy produkcji offowych oraz perełki kina niemego. Natomiast firma Gillette, we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz Telma Group Communications, organizuje cykl letnich seansów filmowych. Początkowo miejscem projekcji miały być łódzkie parki, jednak organizatorzy doszli do wniosku, że z seansów w pasażu Schillera skorzysta więcej osób.

Przedsięwzięcie jest realizacją programu "Gillette dla Łodzi", którego pierwszym etapem było stworzenie przez pracowników fabryki okazałego kwietnika w parku Staromiejskim. Kolejnym jest urozmaicenie mieszkańcom Łodzi perspektywy spędzenia lata w mieście projekcjami filmowymi od 28 lipca do końca września, w każdą sobotę, pod, miejmy nadzieję, gwieździstym i bezdeszczowym niebem.

Gwiazd na pewno nie zabraknie na ekranie. Widzowie będą mogli zobaczyć osiem filmów. Na dobry początek organizatorzy proponują komedię Olafa Lubaszenki "Chłopaki nie płaczą". Później zobaczymy tak kultowe filmy, jak: "Kingsajz" Machulskiego, "Miś" Barei, "Och, Karol" Załuskiego, kolejną komedię Machulskiego - "Seksmisja" oraz "Dzień świra" Koterskiego.

– Ten repertuar to klasyka, filmy pełne specyficznego humoru, które zapewnią dobrą zabawę i skierowane są praktycznie do każdego – informuje Anna Podolak, odpowiedzialna za projekt z Telma Group Communications. – Kolejne propozycje powinny zaspokoić wymagania nieco młodszej publiczności, bowiem dwie ostatnie projekcje to filmy dla dzieci: "Mali agenci 2" Rodriqueza oraz "Asterix i Obelix. Misja Kleopatra" Chabata.

Letnie sesje filmowe planowane są na godzinę 21, a każdej prawdopodobnie towarzyszyć będzie krótkie wprowadzenie prowadzącego. Kino letnie gromadzi publiczność, która chce zobaczyć filmy w nietypowych okolicznościach, jednocześnie promuje Łódź jako miasto filmowe. Ale być może największą gratką dla kinomaniaków jest to, że mają darmowe seanse dwa razy w tygodniu, w oby ciepłe wieczory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.