Facebook Google+ Twitter

Seattle Sounders FC rośnie w siłę. Tłumy na meczach coraz większe

Amerykański zespół Seattle Sounders FC rośnie w siłę. Na sobotni mecz z Vancouver Whitecaps sprzedano 54 tys. biletów.

W miarę wzrostu popularności piłki nożnej w Ameryce Północnej, klub ma nadzieję na pozyskanie nowego sponsora. Chociaż Ameryka Północna nie ma tradycji piłkarskich równie wielkich jak Stary Kontynent, to nie da się nie zauważyć rosnącej za Oceanem popularności tego sportu.

Rekordy bije od kilku lat zespół Sounders z Seattle, gdzie w sezonie zasadniczym 2011/12 Major Soccer League na każdy mecz przychodziło średnio 38,498 widzów.

Seattle jest mekką fanów piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych, o czym przekonał się austriacki golkiper zespołu Michael Gspurning, który trafił do zespołu w grudniu. Austriak wiedział, że w tej okolicy futbol jest popularny, ale i tak był zdziwiony widząc, że na mecz przeciwko Whitecaps po raz trzeci w miesiącu stadion wypełni powyżej 50,000 kibiców.

„Każdego dnia powinniśmy być wdzięczni za to, jakich mamy w Seattle kibiców,” powiedział Gspurning.

Klub ma także nadzieję, że rosnąca popularność, wspomagana wizytami europejskich klubów, zaprocentuje pozyskaniem nowego sponsora od 2014 roku. Wówczas skończy się umowa sponroska z Xbox-em.

Nie powinno być z tym wielkich problemów, ponieważ zespół ma największą oglądalność spośród innych klubów MLS. Dla porównania, będąc w hokejowej NHL zespół znalazłby się w gronie 10 najpopularniejszych zespołów, a najbardziej lubiana liga koszykówki NBA ustawiłaby w górnej połowie tabeli.

Najważniejsi są jednak kibice, których w okolicy nie brak, tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę pobliskie Vancouver, tuż za granicą w Kanadzie, i Portland w stanie Oregon. Północnoamerykańska piłka nożna ma przed sobą całkiem jasną przyszłość, chociaż obecnie tylko kilka klubów przynosi zyski, w tym Sounders.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.