Facebook Google+ Twitter

Sebastian Boenisch będzie grał dla Polski

Obrońca Werderu Brema Sebastian Boenisch przyjął powołanie do reprezentacji Polski. Debiut z orzełkiem na piersi za dwa tygodnie?

Sebastian Boenisch / Fot. 2e14 / Creative Commons / http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Sebastian_Boenisch.jpgSebastian Boenisch urodził się w 1987 roku w Gliwicach. W wieku dwóch lat przeprowadził się do Niemiec. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w 1992 roku, grając w juniorskim zespole z Heiligenhaus. W 2003 roku trafił do Schalke 04 Gelsenkirchen.

W późniejszych latach powoływany do juniorskich reprezentacji Niemiec U-20 oraz U-21. Dzięki zmianie przepisów FIFA Boenisch mógł wybrać seniorską reprezentację, w barwach której chce występować. Ostatecznie wybór padł na Polskę.

Na sprowadzeniu do Polski Boenischa bardzo zależało Franiszkowi Smudzie. Selekcjoner od początku kadencji zabiegał o to by 23-latek zagrał w jego reprezentacji. Czy "nowy nabytek biało-czerwonych" doda skrzydeł biało-czerwonym? Prawdopodobnie będziemy mogli się o tym przekonać już w trakcie najbliższego spotkania z Ukrainą, które nasza reprezentacja rozegra 4 września w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.