Facebook Google+ Twitter

Sebastian Karpiniuk zrezygnował z uczestnictwa w komisjach śledczych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-23 12:22

Poseł Platformy Obywatelskiej - Sebastian Karpiniuk zrezygnował z uczestnictwa w komisjach śledczych - do spraw nacisków i badającej sprawę tak zwanej afery hazardowej.

Na stanowisko szefa komisji naciskowej wraca były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma, natomiast skład komisji hazardowej zostanie uzupełniony o Sławomira Neumanna.

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna wyjaśnił, że z taką propozycją wystąpił sam poseł Karpiniuk. Jak zaznaczył Schetyna - udział w komisjach śledczych jest dobrowolny i dlatego ta decyzja będzie w pełni uszanowana.

Poseł Karpiniuk postanowił zrezygnować z komisji do spraw domniemanych nacisków dzień po tym, jak swój powrót do niej zadeklarował Andrzej Czuma. Z drugiej komisji odszedł, bo w jego przekonaniu - najważniejsze jest, aby tak zwana afera hazardowa przebiegała sprawnie i z dala od sporów politycznych. Jak wyjaśnił Karpiniuk - bardzo często dla opinii publicznej nie liczy się jednak to czym się zajmuje komisja a tylko to jak jest postrzegana. - Nie chciałbym, żeby komisja hazardowa, która ma być przedmiotem wyjaśnienia sprawy mogła być odczytywana jako teatr walki politycznej - powiedział polityk.

Wczoraj projekty uchwał powołujących komisje do spraw hazardu zostały skierowane do prac w komisjach: finansów publicznych i komisji ustawodawczej. Będą one rozpatrywane 3 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.