Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21847 miejsce

Sebastian Kulczyk został prezesem grupy Kulczyk Investments

Polski miliarder Jan Kulczyk przekazał władzę swojemu synowi Sebastianowi. Kulczyk junior objął w grudniu 2013 roku stanowisko Prezesa Zarządu w globalnej firmie rodzinnej - Kulczyk Investments.

Sebastian Kulczyk i Jan Kulczyk / Fot. polskatimes.plSebastian Kulczyk przejął stery w biznesie ojca. Syn Jana Kulczyka zastąpił na stanowisku prezesa Kulczyk Investments Dariusza Mioduskiego, który kierował grupą inwestycyjną od 2008 roku. Sebastian Kulczyk z koncernem wartym ponad 11 mld zł związany jest od 2010 roku, będąc przygotowywanym przez swojego ojca do przejęcia władzy w rodzinnym biznesie. Kulczyk junior najpierw pracował jako manager, a a od grudnia 2011 roku zasiadał także w zarządzie firmy, odpowiadając za jej rozwój. Do tej pory zasiadał w radzie nadzorczej Kulczyk Invesments. Teraz jako prezes ma ukierunkować globalną grupę inwestycyjną na branże związane z energetyką, paliwami, minerałami, nieruchomościami i infrastrukturą, a także rozwijać biznes w kraju.

Z holdingiem Kulczyk Investments 34-letni Sebastian Kulczyk związany jest od 2010 roku. Najpierw pracował jako manager, a od grudnia 2011 roku zasiadał także w zarządzie firmy, odpowiadając za jej rozwój. Ojciec aktywnie włączał go w biznesowe negocjacje. Syn miliardera uczestniczył w odkupieniu koncesji na wydobycie ropy naftowej od koncernu Shell w Nigerii oraz powołaniu spółki Jana Kulczyka i szejka Ahmada Mohameda Al Sayeda, zajmującej się poszukiwaniem i wydobyciem surowców w Afryce i Ameryce Południowej.

Sebastian Kulczyk / Fot. tvp.infoOd młodości syn najbogatszego Polaka od dawna stopniowo wchodził w świat wielkiego biznesu. Ojciec aktywnie włączał go w biznesowe negocjacje. Sebastian Kulczyk pośredniczył w wielkich międzynarodowych transakcjach, przyczyniając się do zakupu przez Kulczyk Investments licencji na wydobycie ropy naftowej w Nigerii oraz powołaniu spółki Jana Kulczyka i szejka Ahmada Mohameda Al Sayeda, zajmującej się poszukiwaniem i wydobyciem surowców w Afryce i Ameryce Południowej.

Sebastian Kulczyk jest absolwentem kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiował także w London School of Economics. Zanim dołączył do firmy ojca, wcześniej syn polskiego miliardera pracował w banku inwestycyjnym Lazard w Londynie w latach 2009–2010. Doświadczony w kierowaniu spółkami działającymi w sektorze elektronicznego biznesu, pracował także w departamencie mediów cyfrowych SonyBMG w Nowym Jorku. Kulczyk junior ma także doświadczenie w kierowaniu spółkami nowych technologii. W młodości założył agencję marketingu interaktywnego Golden Submarine, której klientami obecnie są Škoda, Audi, Bank Pekao, Orlen, Sphinx. Wśród projektów, w które zainwestował, znalazły się także spółka zajmująca się pracami badawczo-rozwojowymi nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz centrum przetwarzania danych. Współpracował m.in.: z Beyond.pl, GoldenSubmarine, Stanusch Technologies. Zdążył już pokazać, że potrafi robić interesy.

Anna FigielWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Każdy kto kojarzy poczynania pana Kulczyka seniora wie że nadal będzie miał ogromny wpływ na holding

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.