Facebook Google+ Twitter

Sebastian Loeb mistrzem świata!

Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał 65. Rajd Wielkiej Brytanii, ostatnią tegoroczną eliminację rajdowych mistrzostw świata i, po raz szósty z rzędu, zdobył tytuł mistrza świata.

Fot. ilustracyjna / Fot. wikipediaW weekend rozegrano ostatnią eliminacje rajdowych mistrzostw świata - Rajd Wielkiej Brytanii. Przed ostatnim wyścigiem w sezonie Fin Mikko Hirvonen miał tylko punkt przewagi nad broniącym tytułu Loebem. Do triumfu w MŚ wystarczyło mu pojawienie się na mecie w Cardiff przed Hirvonenem (w razie równiej liczby punktów pokonał by go dzięki większej liczbie zwycięstw w sezonie).

Już od pierwszego odcinka specjalnego w stawce liczyło się dwóch kierowców, Loeb i Hirvonenem. W sobotę Loeb był najlepszy na dwóch z trzech odcinków specjalnych (OS) i w ten sposób odskoczył liderowi klasyfikacji MŚ kierowców. Na trzeciej pozycji znajdował się
drugi, obok Loeba, fabryczny kierowca zespołu Citroena - Hiszpan Dani Sordo (C4 WRC) ze stratą 1.20,1 s do lidera. W niedzielę kierowcy mieli do przejechania cztery odcinki specjalne. Hirvonen walczący z Loebem o tytuł mistrza świata, na 15. odcinku specjalnym, przedostatnim w rajdzie, stracił ponad minutę z powodu uszkodzenia zapięcia przedniej maski samochodu, która otworzyła się w trakcie jazdy. Hirvonen musiał się zatrzymać. Zamknięcie pokrywy silnika zajęło mu minutę i definitywnie stracił przez to szansę walki z Loebem.

Mistrzostwo świata wśród kierowców obronił Francuz Sebastien Loeb. Jest to jego szósty tytuł mistrza świata z rzędu! Tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale Finowi Mikko Hirvonenowi. Na trzecim miejscu w tym roku znalazł się Hiszpan Dani Sordo.

W sezonie 2009 Loeb wygrał siedem z dwunastu eliminacji mistrzostw świata - triumfował w rajdach Irlandii, Norwegii, Cypru, Portugalii, Argentyny, Katalonii i Wielkiej Brytanii. W sezonie 2008, gdy rozegrano 15 eliminacji MŚ, Francuz był najszybszy w 11 imprezach - rajdach Monte Carlo, Meksyku, Argentyny, Sardynii, Grecji, Finlandii, Niemiec, Nowej Zelandii, Katalonii, Korsyki i Wielkiej Brytanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.