Facebook Google+ Twitter

Sebastian Loeb zaprezentował nowy zespół "Loeb Racing"!

Niedawno informowaliśmy o planach utworzenia przez Sebastiena Loeba własnej ekipy wyścigowej. W piątek 2 grudnia stało się to faktem - Francuz zaprezentował własny zespół wyścigowy!

 / Fot. Kamil SkoczylasOśmiokrotny mistrz świata nie jest jednak jedynym twórcą projektu. Jego wspólnikiem został Dominique Heintz. Loeb Racing, bo właśnie tak będzie się nazywać zespół Francuza, został zaprezentowany w Haugenau we Francji, a jego baza znajdować się będzie kilka kilometrów dalej, w Soultz-sous-Forets.

Stajnia ma w planach wystawienie dwóch pucharowych Porsche 997. Możliwe, iż jedną z serii, w których wezmą udział, będą Mistrzostwa Francji GT. W European Le Mans Series, zespół użyje prototypu Formuł Le Mans. Jest także szansa na udział w testach przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans.

Oto co powiedział podczas premiery Loeb, cytowany przez serwis rajdy.v10.pl: "Prowadzenie zespołu to nowe wyzwanie. Baza znajduje się kilka kilometrów od tego miejsca w Soultz-sous-Forets. Czynnik ludzki jest bardzo ważny, dlatego zdecydowaliśmy się na prezentację tutaj w Hangenau".

Sponsorami zespołu zostały znane marki: PlayStation, CroisiEurope, SEW-Usocome oraz Loeb Events.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.