Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8237 miejsce

Sebastian Szulc - Postaram się pomóc Płomieniowi Przyprostynia

Sebastian Szulc- napastnik z Opalenicy. Do tej pory grał w klubach: Instalgaz Sielinko, Dyskobolia Grodzisk, Korona Bukowiec, Sparta Brody, Orzeł Granowo, Pogrom Urbanowo. Obecnie Płomień B Przyprostynia. Przy wzroście 171 cm, waży 85 kg.

Sebastian Szulc: "Postaram się pomóc drużynie"
Sebastian Szulc / Fot. Archiwum KS Płomień PrzyprostyniaPod koniec rundy wiosennej Płomień B Przyprostynia, pozyskał napastnika z "nazwiskiem". Młodszy brat Szymona, Sebastian Szulc dołączył do Płomienia B. W debiucie zdążył zanotować hat-tricka. Rozmowy z zawodnikiem było bardzo szybkie i konkretne. Były obawy, że może się znechęcić grą w b klasie. Jednak piłkarz szybko przystosował się do realiów życia w drużynie.

Sebastian Szulc- napastnik z Opalenicy. Do tej pory grał w klubach: Instalgaz Sielinko, Dyskobolia Grodzisk, Korona Bukowiec, Sparta Brody, Orzeł Granowo, Pogrom Urbanowo. Obecnie - Płomień B Przyprostynia. Zawodnik przy wzroście 171 cm, waży 85 kg.

Kiedy zacząłeś przygodę z piłką i w jakich klubach występowałeś przed przyjściem do Przyprostyni?
- Przygodę z piłką zacząłem jako 12 letni chłopak w Sielinku, wcześniej grywałem w turniejach międzyszkolnych.

Jak to się stało, że trafiłeś do Płomienia B i co wiedziałeś przed rozpoczęciem gry w Płomieniu B?
- Do Płomienia trafiłem po rozmowie z Przemkiem Borkowskim i Pawełm Szottem. Żartowaliśmy sobie na meczu Płomienia A i od słowa do słowa (przy piwku) mnie zwerbowali. Sam oczywiście też chciałem wrócić do grania w piłkę i znowu "poczuć zapach szatni". O Płomieniu B za dużo nie wiedziałem. Będąc na meczach Płomienia A, nie było możliwości poznania chłopaków. Wiedziałem jednak, że wystarczy 1/4 tej atmosfery co w PPA i już będzie super. Teraz widzę, że się nie myliłem, i przy okazji chciałem podziękować kolegom za bardzo dobre przyjęcie mnie w drużynie.

Słabe i mocne strony Sebastiana i Szymona Szulca? Czy zagraliście w ataku razem i jak to wyglądało?
- Mocne strony Szymona, to na pewno technika, szybkość i strzał. Moja - kiedyś szybkość, teraz - umiejętność przewidywania wydarzeń na boisku, tzw. intuicja snajpera. Słabe strony Szymona - gadulstwo, zbyt duża pewność siebie w sytuacjach 1 na 1 z bramkarzem. Moje - teraz niestety waga, i ogólnie też gadulstwo oraz słabsza lewa noga. W ataku razem graliśmy kilka razy, najpierw w Dyskobolii, później w Koronie Bukowiec. Myślę, że źle to nie wyglądało - miał kto za mnie biegać. W tej kwestii mógłby się wypowiedzieć Tomek Radwan.

Będąc trenerem i mając w kadrze Szymona jakbyś z nim postępował?
- Na pewno, dałbym mu dużo swobody na boisku. Szymon jest takim zawodnikiem, że pomimo braków taktycznych (niechęć wracania na własną połowę) jest w stanie w 90 minucie przesądzić indywidualną akcją o losach meczu. Przed wyjściem na boisko zaklejałbym mu buzie taśmą.

Zbliża się nowy sezon w PPB. Czego moża się spodziewać w tym sezonie, po drużynie i Sebastianie Szulcu?
- Po obserwacjach widzę, że mamy dużo ludzi którzy potrafią bardzo dobrze grać w piłkę. Jeśli trener nas dobrze ustawi myślę, że powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu (5 miejsce) nie będzie problemem. Ja ze swojej strony będę się starał drużynie pomóc, ile będę mógł. Pracy nie wiem jak to będzie.

Marzenia, cele sportowe i prywatne na najbliższe lata?
- Sportowe - trudno aby w tym wieku mieć jeszcze jakieś wielkie marzenia. Piłka musi cieszyć i to wystarczy. Prywatnie: zdrowie dla siebie, i dla rodziny. Oraz to, zebym częściej bywał w domu.

Szymon o Sebastianie:
Dyzio, bo tak powinno się do niego zwracać... W rodzinie nikt na niego nie mówi Sebastian. Więc Dyzio jako zawodnik zawsze miał farta do strzelania bramek, taki Marek Koniarek piłka zawsze go szukała. Myślę ze bez problemu poradzi sobie w PPB, a gdyby jego brzuszek był o połowę mniejszy to po kilku treningach i u trenera Mariana - naszego Trapatoniego znalazłby uznanie. Oczywiście to niemożliwe bo jego gabaryty w tej chwili mogą być atutem, ale w judo.

Z Sebastianem rozmawiał Radek Borkowski
Klub Sportowy Płomień Przyprostynia
ksplomien@gmail.com
www.plomien1946.glt.pl
www.facebook.com/ksplomien

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.