Facebook Google+ Twitter

"Secesja wrocławska" na 18. Wrocławskich Promocjach Dobrej Książki

Oficyna CO-LIBROS zaprasza na swoje stoisko w Muzeum Architektury oraz do Galerii BWA na wystawę fotografii pochodzących z albumu i spotkanie z twórcami książki "Secesja wrocławska".

Secesja wrocławska / Fot. Co-Libros18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek (3-6.12.2009, Muzeum Architektury) to impreza z bogatą historią i tradycjami. Od kilkunastu lat pojawiają się na niej renomowane wydawnictwa. Nie mogło zatem zabraknąć na niej wrocławskiej oficyny CO-LIBROS i jej albumu pt. Secesja wrocławska.

W Muzeum Architektury, na stoisku oficyny CO LIBROS, będzie można zakupić egzemplarze "Secesji wrocławskiej". Drugiego i trzeciego dnia promocji, 4 i 5 grudnia, będzie też można kupić jeden z 20 specjalnie na tę okazję przygotowanych egzemplarzy albumu z autografami Leszka Szurkowskiego i Barbary Banaś.

W ramach imprez towarzyszących 18. WPDK odbędzie się wystawa wybranych fotografii z "Secesji wrocławskiej", która na czas trwania targów zadomowi się w BWA przy ul. Wita Stwosza. Będzie to nie tylko okazja do przyjrzenia się wrocławskim zabytkom secesyjnym, ale również do podziwiania kunsztu, z jakim wykonane zostały wszystkie fotografie. "Secesja wrocławska" to nie tylko dobra książka, ale też dobry album fotograficzny.

Wrocławskie BWA będzie również gościć autorów "Secesji" - Barbarę Banaś i Leszka Szurkowskiego, z którymi będzie można porozmawiać na temat powstawania książki oraz dowiedzieć się czegoś ciekawego o fotografii i historii wrocławskiej sztuki architektonicznej.

Spotkanie z twórcami "Secesji" rozpocznie się 4 grudnia o godz. 18.45. Zapraszamy w dniach 3-6 grudnia do Muzeum Architektury (ul. Bernardyńska 5), a 4 grudnia o godz. 18.45 na spotkanie autorskie do Galerii BWA (ul. Wita Stwosza 32).

"Secesja wrocławska" - pierwszy zrealizowany przez wydawnictwo CO LIBROS album, zawierający blisko 900 zdjęć wrocławskich budynków z okresu secesji. Fotografie wykonane przez Leszka Szurkowskiego stanowią ilustrację do tekstów Barbary Banaś - historyka sztuki i miłośniczki secesji. Album, wydrukowany na szlachetnym papierze bezdrzewnym, to publikacja o wysokim poziomie artystycznym i merytorycznym. Redakcja miesięcznika „Forbes” wyróżniła ją w lipcu tytułem książki miesiąca. Publikacja w językach polskim, niemieckim i angielskim.
secesjawroclawska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.