Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29995 miejsce

Second handing - nowa kultura czy nowe uzależnienie Polaków?

Ostatnimi czasy dostrzegalny jest coraz większy wzrost zainteresowania sklepami z używaną odzieżą, które stopniowo zaczynają pełnić rolę drugorzędnych świątyń konsumpcji.

Niegdyś popularne jako szmateksy, szperaki, lumpexy, ciucholandy, dziś w nomenklaturze stałych bywalczyń funkcjonują jako second hand. Anglojęzyczna nazwa dodaje sklepom z używaną odzieżą elitarności, czyniąc je tym samym konkurencją dla butików, mieszczących się w galeriach.

Second handy cieczą się sympatią, głównie ze względu na ofertę atrakcyjnych, często nieużywanych ubrań za niewielkie pieniądze. W tej przestrzeni liczy się kupowanie.
Obecnie uzależnionych od zakupów w second handach jest coraz więcej osób.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Specjaliści od leczenia uzależnień stwierdzają, że w sidła uzależnienia od zakupów w second handach wpada coraz więcej Polek, skuszonych okazją szybkiego poprawienia sobie nastroju.

Perspektywa zakupu pełnej siatki ubrań, za niewielkie pieniądze jest niezwykle kusząca, przy czym zgubna. Bardzo często zdarzają się sytuacje spontanicznego zakupu rzeczy, które w efekcie nigdy nie będą założone. Szafa pęka w szwach, a apetyt wciąż rośnie. Co nowego pojawi się z następną dostawą? Może jakaś piękna spódnica, torebka od Diora, wymarzone czerwone szpilki?

Myśli kłębiące się w głowach są niezwykle kuszące. Niewielki koszt ubrania nie oznacza jednak, że domowy budżet zakupoholika nie ulegnie nadszarpnięciu. Ciuchary, jak same o sobie mówią, zostawiają bowiem bardzo często w sklepach z używaną odzieżą naprawdę spore pieniądze: nawet 500, 600 zł za jednym razem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Homo sum et nil humanum a me alienum esse puto:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, że jeszcze żaden polityk nie zaczął swej kampanii od odwiedzenia takiego sklepu? Często odwiedzam, czasem kupuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.