Sędzia Howard Webb pomoże angielskiemu Sunderlandowi

glinska.kamila@gmail.com
[email protected]
Howard Webb - wikipedia.org
Howard Webb - wikipedia.org Wonker
Trener Steve Bruce zaprosił Howarda Webba, jednego z najbardziej znanych sędziów na świecie, na trening swojej drużyny. Sędzia ma przeprowadzić kurs z przepisów obowiązujących na boisku.

W minionych rozgrywkach Premier League piłkarze Sunderlandu aż dziewięciokrotnie byli karani czerwonymi kartonikami. Na dodatek w inauguracyjnym meczu sezonu 2010/2011 z Birmingham City (2:2), "Czarne Koty" znów kończyły mecz w dziesiątkę. Drużyna zyskała miano rekordzisty w angielskiej ekstraklasie pod względem czerwonych kartek.

Trener Bruce nie chce więcej grać w osłabienu i podkreśla, że będąc uczestnikiem Premier League nie można sobie pozwolić na to, aby druzyna była pozbawiona zawodników w środku meczu. - Trzeba poprawić fatalne statystyki! - mówi Bruce.

Bardzo możliwe, że wybrał idealnego "nauczyciela" dla swoich piłkarzy, gdyż zdaje się, że Howard Webb o przewinieniach na boisku i kartkach wie wszystko. Ma pojawić się wkrótce na treningu drużyny i przeprowadzic "pogadankę".

Sędziował niedawny finał mundialu pomiędzy Hiszpanią i Holandią (1:0). W RPA pokazał 14 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Został rekordzistą mundiali. Podczas Euro 2008 prowadził między innymi mecz Polski z Austrią (1:1), w którym podyktował rzut karny dla rywali biało-czerwonych w ostatniej minucie spotkania. W 2007 roku sędziował mecz Brazylia - Polska (0:1), w którym pokazał czerwoną kartkę Krzysztofowi Królowi w 27 minucie meczu.