Facebook Google+ Twitter

Sędzia Webb - wątpliwy bohater finału

Spotkanie o złoty medal mistrzostw świata rozczarowało, bowiem zamiast pięknego futbolu oglądaliśmy mecz, w którym trzeszczały kości. Do poziomu spotkania, niestety, dostosował się Howard Webb.

Sędzia skądinąd w Polsce uważany za kontrowersyjnego. Na wstępie zaznaczam, że moja opinia o poziomie sędziowania nie wynika z niechęci do angielskiego arbitra.

Nie zgadzam się z poglądem Przemysława Trubalskiego że: "sędziowanie finału stało na najwyższym poziomie", ponieważ najzwyczajniej w świecie stało, ale... co najwyżej na przeciętnym poziomie.

Dlaczego? Webb w pewnym momencie pogubił się i popełnił masę błędów. Momentami sędziował po aptekarsku, zamiast zastosować przywilej korzyści, zatrzymywał grę. Rozdawał na prawo i lewo kartki, ale pomimo tego nie zastopował ostrej gry. Co innego mógł zrobić? Od razu pokazać kto rządzi na murawie.

Gdyby wyrzucił z boiska De Jonga za brutalne wejście w Alonso, to uspokoiłby zawodników, a tak rozsierdził piłkarzy jeszcze bardziej, ale widocznie zabrakło mu odwagi, aby podjąć taką decyzję.

Przemysław Trubalski pisze również: "Może powinien podyktować rzut rożny po odbiciu piłki przez hiszpański mur, może powinien pokazać czerwoną kartkę Puyolowi za faul na Robenie. Jeśli jednak można mieć żal do Howarda Webba, to za zbyt miękką postawę po faulu Jonga na Alonso". Za dużo tych "może" jak na ocenę pracy sędziego, który zasłużył na miano "bohatera finału".

Webb bohaterem na pewno nie był, bo jego praca pozostawiała wiele do życzenia. Zgodzę się z przedmówcą, że to w głównej mierze piłkarze zepsuli widowisko, ale uważam, że Webb dał im swoją postawą przyzwolenie na taką grę.

Sędziowanie finału wielkiej imprezy przerosło Anglika, który aby zostać cenionym sędzią musi przede wszystkim wypracować sobie autorytet wśród piłkarzy. Wtedy nie tylko kartkami, ale spojrzeniem bądź gestem będzie studził zapędy zawodników, jak niegdyś Pierluigi Collina, włoski sędzia, do którego poziomu Webbowi jeszcze daleko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.