Facebook Google+ Twitter

Sędziowie zapowiadają na styczeń strajk

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 17:15

Sędziowie na styczeń zapowiadają kolejne trzy dni bez wokandy. Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia przyjął uchwałę w tej sprawie. Rzecznik Stowarzyszenia Waldemar Żurek poinformował IAR, że rozprawy nie odbędą się 20, 21 i 22 stycznia 2009 roku.

Sędziowie domagają się podwyżek płac, protestują też przeciwko brakowi rozwiązań systemowych w sądownictwie. Pracownicy sądów podkreślają, że rządowy projekt podwyżek nie spełnia ich oczekiwań.

Rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich alarmuje, że zła sytuacja w polskim sądownictwie może doprowadzić do sytuacji, gdy w sądach pozostaną jedynie młodzi niedoświadczeni pracownicy.

Waldemar Żurek zapewnił, że sędziowie są otwarci na negocjacje z resortem sprawiedliwości. W liście skierowanym do Zbigniewa Ćwiąkalskiego przedstawili konkretne rozwiązania. Stowarzyszenie Iustitia oczekuje także spotkania z premierem. Dopiero po rozmowie z Donaldem Tuskiem zapadnie ostateczna decyzja, czy dojdzie do protestów.

Ostatni raz sędziowie protestowali 27 września. Nawięcej rozpraw zdjęto z wokandy w województwach lubelskim, małopolskim, zachodniopomorskim i opolskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.