Facebook Google+ Twitter

Sędziszów: Poszkodowani w wypadku pielgrzymi wracają do domu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 07:47

W nocy powrócił do Sędziszowa autokar z 17 pielgrzymami, którzy najmniej ucierpieli w wypadku autokaru w miejscowości Dybawka na Podkarpaciu.

Jak poinformowała Radio Kielce Ewa Kubas-Samociuk, sekretarz gminy w Sędziszowie, która pojechała po pielgrzymów, w szpitalach Wojewódzkim i Wojskowym w Przemyślu nadal pozostaje 28 osób. Ich stan jest stabilny , kilka osób przeszło zabiegi głównie ortopedyczne.

Najprawdopodobniej około 15 osób powinno jeszcze dziś powrócić do domu. Reszta pozostanie w szpitalach jeszcze kilka dni.

Po pacjentów którzy dziś zostaną wypisani ze szpitali ponownie pojedzie specjalny transport z Sędziszowa - zapewnił burmistrz Wacław Szarek. Kierowca autokaru, którym jechali pielgrzymi z Sędziszowa usłyszy zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna przybywa w policyjnym areszcie.

We wtorek w miejscowości Dybawka na Podkarpaciu kierowca autokaru zjeżdżając z góry stracił prawdopodobnie nad nim panowanie i pojazd przewrócił się na bok. Autobusem jechało 46 osób .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.