Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16102 miejsce

Segregacja odpadów. Jak to wygląda w Obornikach Wlkp.

Tydzień temu obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata. Jednak czy na co dzień pamiętamy o segregacji śmieci?

kosz na plastik

W moim mieście kosze do segregacji śmieci pojawiły sie jakieś pięć lat temu. W całej gminie jest ich ponad 300, z czego około połowa znajduje się na terenie miasta.

przepełnione kosze

Nie wszyscy segregują śmieci. Wynika to najczęściej z lenistwa lub ignorowania zalet z tej czynności. Często w pojemnikach przeznaczonych na śmieci "ogólne" znajdują się te, które można było wrzucić do pojemników specjalnie dla nich przeznaczonych.

– Każdy wie, że jest to potrzebne, jednak w praktyce wychodzi to gorzej. Wydaje mi się, że ludzie po prostu nie segregują śmieci z braku czasu – mówi jedna z mieszkanek miasta. – To też lenistwo i niska świadomość – dodaje jej towarzysz.

Koszy nie omijają wandale. Często widać je poprzewracane, popisane, ogólnie zniszczone. Fot. Judyta Kąkol – Od czasu ich umieszczenia na ulicach odnotowaliśmy 3 przypadki ich podpalenia. Często są przewracane, szczególnie te z plastikiem i szkłem. Popisanie ich spray'ami to już niemal norma – mówi Jan Kalicki, kierownik Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Zdarza się, że do tych miejskich śmietników ludzie wrzucają swoje domowe śmieci, wszystko, żeby nie płacić za ich wywóz, czasem zajmują one aż 1/3 objętości pojemników – dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja tylko powiem ze byłem zaskoczony tym co wyniesiono z ZAkrzówka.Ludzie takie macie piekne tereny w miescie a nikt o nie nie dba...Chyba czas na odświezenie i przywrócenie naturalnego piekna temu miejscu...bo znieszczeje do reszty albo ktoś je zniszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajnie, że poruszyłaś ten temat. U mnie niestety sytuacja wygląda podobnie....ponszczone, powywracane..dodam do tego tylko tyle, że czasem też wypelnione po brzegi kontenery, stoja tak is trasza po kilka dni. starsza wygladem i zapachem tez niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.