Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9571 miejsce

Segregacja pasażerów na Zachodnim Brzegu. Izrael zabroni podróży autobusami Palestyńczykom

Izraelski resort obrony wprowadził segregację w autobusach na Zachodnim Brzegu. Od listopada Palestyńczycy nie będą mogli przemieszczać się w tych samych pojazdach co Żydzi.

https://flic.kr/p/5NokaM / Fot. Yaffa Phillips/CC BY-SA 2.0Minister Mosze Ya'alon wprowadził zakaz podróżowania wspólnymi środkami transportu pod naciskiem osadników żydowskich. Twierdzą oni, że Arabowie ich prześladowali. Codziennie dojeżdża do pracy 30 tys. Palestyńczyków - podaje serwis rp.pl.

Zakaz jest o tyle dziwny, że Palestyńczycy pracujący na terenie Zachodniego Brzegu muszą spełnić restrykcyjne kryteria, by dostać się na ten teren. Ich zdaniem wprowadzana jest segregacja rasową. Gdy przepisy zaczną obowiązywać Palestyńczycy będą musieli dotrzeć do przejścia w Eyal, gdzie przejdą kontrolę i okażą specjalny identyfikator z danymi biometrycznymi. Znacznie utrudni to ich drogę do pracy.

Cytowane przez "Jerusalem Post" źródło w izraelskim resorcie obrony twierdzi, że ministerstwo kieruje się względami bezpieczeństwa i chce zapobiegać atakom terrorystycznym. W jaki sposób? Zobligowanie Palestyńczyków do korzystania z jednego przejścia ma ograniczyć nielegalne jej przekraczanie.

Czytaj także: Wybory na Ukrainie. Głosowanie w warunkach faktycznego podziału państwa


W Izraelu obowiązuje już w niektórych środkach komunikacji segregacja płciowa. Kobiety podróżują autobusami z tyłu pojazdów. Pod wpływem organizacji praw człowieka przepisy nieco zmieniono. Autobusy są specjalnie oznakowane, a kobiet nie można zmusić do zmiany miejsca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Cóż, panie Bartku, "nur für Juden" czy "nur für Palästinenser"... Okupant to okupant - zawsze i wszędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hitler się w grobie przewraca widząc co się dzieje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.