Facebook Google+ Twitter

Sejm na żywo: Ziobro i polityczna zemsta marszałka Sejmu

Współautorzy: Anna Gniadek

Zbigniew Ziobro na konferencji dla mediów w Sejmie powiedział, że po jutrzejszym wyjaśnieniu sejmowym, kiedy będzie się bronił i oskarżał, zgodnie z regulaminem zrzeknie się immunitetu poselskiego. Kilka razy padało słowo przestępstwo...

Obrady Sejmu zostały wznowine po wakacyjnej przerwie i od razu pod głosowanie poddano ważne sprawy / Fot. fot. Monika BabulaWtorek, 2 września to dzień, w którym politycy wrócili z wakacji. Wrócili w mury sejmowe również dziennikarze, którzy polują, pytają, komentują. Jednym słowem - wszyscy stawili się dziś w komplecie. Gmach sejmu znów tętni życiem, z każdej strony blaski fleszy, mikrofony i kamery przyciągają twarze znanych i mniej znanych polityków.

"Obrady Sejmu otwarte"

Takimi słowami marszałek Bronisław Komorowski zainaugurował początek prac Sejmu na rok 2008/2009. Kiedy w sali plenarnej o godz. 14.30 rozpoczął swoją przemowę marszałek Sejmu, w sali sąsiedniej w tym samym czasie Zbigniew Ziobro wraz z Mariuszem Kamińskim rozmawiał z mediami.

Konferencja ZiobryZbigniew Ziobro odpowiadał na pytania dziennikarzy / Fot. fot. Monika Babula

Sprawa uchylenia immunitetu byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry ciągnie się od lipca. Wtedy to prokuratura w Płocku złożyła wniosek do Sejmu w związku ze sprawą niezgodnego z prawem udostępnienia akt afery paliwowej.

Śledztwo dotyczące mafii paliwowej jest prowadzone przez zespół prokuratorów w Krakowie i obejmuje okres od 29 grudnia 2005 roku do 24 stycznia 2006 roku. W charakterze świadka przesłuchano już m.in.: Zbigniewa Ziobrę i byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Były minister sprawiedliwości jutro zrzeknie się immunitetu

Konferencję w sprawie uchylenia immunitetu Zbigniewowi Ziobrze rozpoczął poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński. Nawiązał do wydarzeń, które zawojowały scenę polityczną przed wakacjami. Fakt, że marszałek Sejmu nie poinformował Zbigniewa Ziobry o przełożeniu głosowania w jego sprawie na wrzesień jest niczym w porównaniu ze złamaniem regulaminu sejmowego, co jest przestępstwem.

Na zdjęciu Zbigniew Ziobro i poseł PIS Mariusz Kamiński / Fot. fot. Monika BabulaZiobro przedstawił okoliczności w jakich zakończyła się poprzednia sesja Sejmu. Obecną rozpoczął od spotkania z mediami, wyjaśniając wszelkie domysły, plotki, podważając spekulacje. Mówił, że od początku był zdecydowany złożyć immunitet, jednak chce to zrobić zgodnie z regulaminem, po swoim jutrzejszym wystąpieniu, na którym nie omieszka wspomnieć o celowym wprowadzaniu w błąd co do niektórych faktów i poświadczeniu nieprawdy przez marszałka Sejmu, które, jak wielokrotnie powtarzał, są niezgodne z prawem.

Zapewnił, że do końca tygodnia złoży dwa wnioski o usunięcie ze stanowiska marszałka Komorowskiego i wicemarszałka Niesiołowskiego. Ogłosił, że zebrał już wszelkie opinie prawne, które będą stanowiły podstawę by, jak wielokrotnie powtarzał, przestępstwo zostało ukarane.

Ziobro był dobrym ministrem

Mariusz Kamiński mówił o hipokryzji Stefana Niesiołowskiego. Wicemarszałek przed wakacjami zwrócił się do Ziobry, by posłuchał jego rady i zrzekł sie immunitetu. Podkreślał, że decyzja byłego ministra Ziobry nie jest podyktowana słowami opozycji, a jego świadomym wyborem. Wierzy, że po jutrzejszej debacie Ziobry, która będzie miała miejsce o godz. 10, były minister zgodnie z zapewnieniami zrzeknie się immunitetu poselskiego. Ma również nadzieję, że środowe wystąpienie odbędzie się w pokojowej atmosferze, bez żadnych utrudnień, wyzwisk, przepychanek partyjnych, że Zbigniew Ziobro będzie mógł przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Zamrażarka zamrożona - PiS domaga się wyników prac rządu i spełnienia przedwyborczych obietnic
Mariusz Kamiński o sprawie Ziobry / Fot. fot. Monika Babula
Mariusz Kamiński powiedział, że zamrażarka marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego została zamrożona. - Minęło pół roku, marszałek nie ma wyboru, musi dać wszystkie 60
projektów ustaw zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość pod obrady Sejmu - mówi Kamiński. - Sejm będzie mógł wreszcie merytorycznie pracować - dodaje.

PiS zastąpi Marszałka Komorowskiego w działaniach

- Jeżeli rząd nie pracuje, jeżeli rząd pracuje tak słabo i nie daje porządnych projektów ustaw to Prawo i Sprawiedliwość zastąpi go w tych działaniach - komentuje Kamiński. Jak mówi, mają [członkowie Pis-u - przy. red.] również nadzieję, że rząd pochyli się nad bardzo ważnymi ustawami w kwestiach socjalnych, praw pracowniczych, młodych matek, walki z terroryzmem i zmian kodeksu karnego.

Nikt nie jest dobrym sędzią we własnej sprawie . . .

Tak brzmi rzymska maksyma, dlatego też Zbigniew Ziobro nie unika konfrontacji z prawem. Mówił, że po złożeniu immunitetu będzie liczył na sprawiedliwe postępowanie i wyjaśnienie wszelkich nieprawidłowości.

Posłowie w wakacje się uczyli

Konferencja na koniec zeszła na luźny temat wakacji posłów. Oprócz odpoczynku i wyjazdów nasi politycy pobierali lekcję odpowiedniego zachowania, aby nie popełnić jakiegoś faux pas publicznie. Szkolenia w kwestiach PR i ogólnych zasad zachowania się posła w kontakcie z dziennikarzami zdaniem posła Mariusza Kamińskiego są dobrym pomysłem i on osobiście był z nich bardzo zadowolony. Zatem szkolenia posłów za pieniądze podatników spełniły w 100 proc. swoją rolę.

Czytaj także.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

W miezyczasie wysłuchałam w radio Zet wypowiedzi prominenta PiS Gosiewskiego, ktory stwierdzil, że nie wie nic na temat konferencji prasowej zwolywanej w sejmie przez pania Walentynowicz, jak rowniez - porownał, a właściwie nazwał okręznymi slowami lecha Wałęsę wspolpracownikiem KGB.
Działania inspirowane przez PiS i belkot Gosiewskiego dowodza, że opozycja przypuściła ostateczny szturm na wszystko, co nie PISane po ichniemu.
Zgroza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa jestem jak będzie przebiegało dzisiejsze wystąpienie Ziobry w Sejmie. Powtarzali na wczorajszej konferencji, że mają nadzieję na spokojną, debatę, tylko nie wiem czy opozycja będzie cicho siedziała kiedy człowiek PIS-u będzie oskarżał ludzi opozyzji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już od dawna jest jasne, dla każdego przytomnie obserwujacego scene polityczną, że PiS w dalszym ciagu chce być partia rządzącą, ale bez odpowiedzialnosci.
Obietnice socjalne "z tylnego siedzenia" przeznaczone dla naiwnych, ktorym sie ciagle wydaje, że mozna mieć "socjalizm i kapitalizm z ludzka twarzą" rownoczesnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo wszystko na to wskazuje, ze właśnie do tego dążą

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko wskazuje na to, że pan Ziobro jest dla PiSu taranem, majacym obalic koalicje rzadzącą. A jesli nawet nie obalic - to tak utrudnic prace sejmu, żeby z niczym nie ruszył; przed wakacjami widac bylo przeciez, że juz wszystkie chwyty dozwolone, nawet robienie tumultu w czasie obrad komisji.
Rozliczania z dokonań rząd PiS uniknał oglaszając wczesniejsze wybory w moemencie, kiedy wiadomo bylo, że niczego nie zrealizuje. No, moze poza pokazaniem ogolnych spiskow skierowanych przeciwko Kaczyńskim &co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.