Facebook Google+ Twitter

Sejm nie może być obok Polaków i dotyczących ich problemów

W czwartek posiedzenie Sejmu, bo Sejm nie może być obok spraw dotyczących Polaków i ich problemów. Taki komunikat usłyszeliśmy od Marszałka Sejmu.

Koń by się uśmiał, ale powodzianom wcale nie do śmiechu. Sytuacja w kraju jest tak dynamiczna jak pogoda tego lata. Zdecydowanie jednak politycy mają tyły i problemy w znalezieniu się na trasie kolejnej powodzi. Według nawigacji satelitarnej drogi polityku jesteś poza trasą powodzi – nowa trasa będzie lepsza.

Oczywiście cała winę za tragedię w Bogatyni ponosi burmistrz tego miasta, bo nie przewidział wysokości fali powodziowej. Taką odpowiedzialność ponoszą, też sami mieszkańcy Bogatyni bo myśmy im burmistrza nie wybierali. Trudno mieć natomiast pretensje do polityków, gdyż są na wakacjach i skąd mogli wiedzieć, że w Polsce panuje tak mało korzystna pogoda. Kto mógł przewidzieć taką sytuację, że znów będzie trzeba wypłacać zasiłki powodzianom. Może tylko Anioła głos.

A krzyż? Czy naprawdę można mieć pretensje, że sprawa jest dalej nie rozwiązana. Według nawigacji satelitarnej drogi polityku jesteś poza trasą krzyża – nowy krzyż będzie lepszy. Można zatem się spodziewać , że przepowiednie się sprawdzą. Taka przepowiednia krąży wśród ludzi w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach: "Na odpuście w Kalwarii dojdzie do wielkiego nieszczęścia’’ Takie teorie spiskowe powstają jak grzyby po deszczu.
Głuchy telefon mówi, że przepowiednia ma być "bardzo wiarygodna", bo wydarzenia w Kalwarii "przepowiada" ta sama 16-letnia dziewczynka, która podobno przewidziała tragedię smoleńską i to, że prezydent Lech Kaczyński zginie wraz z 95 osobami na pokładzie samolotu rządowego.

Polska jest chora i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Spór idzie w złym kierunku, brakuje decyzji w każdej sprawie. Polacy są podzieleni i skłóceni, a jak uczy historia taka sytuacja nie wróży dobrych czasów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Wojciechu ...

Miały być cuda
jest obłuda
miały być Orliki
jest kraj dziki

Miały być laptopy
są ciągłe kłopoty
a to; wyższe podatki
choć miało być odwrotnie
Brakuje ustawy, gdy kraj
wodą zapalny

wakacje...wakacje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty, masz rację. bardzo dużo u nas dziadowskiego i złego prawa, podatkowego również. Oto prawdziwe pole dla popisu dla wybrańców narodu, o niebo lepsze niż permanentne mielenie tematu jednej katastrofy lotniczej i jednego krzyża.
Stałość, mądrość i długofalowość prawa. To cel dla Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobnie jak Polskę powódź zalała Czechy i Niemcy tylko tam nikt nie musi zwoływać naprędce wybrańców narodu, by w pośpiechu naprawiali niedokończone i dziadowskie prawo. Jestem ciekaw czy posłowie wybierający się na wakacje, też byli tacy beztroscy o własne bezpieczeństwo.
????? Bardzo mnie zastanawia dlaczego w kraju okrzykniętym zieloną wyspą Europy gdzie przed wyborami kryzys nie dotarł trzeba zaraz po wyborach podnosić podatki. Tak tak oczywiście, ze z pustego ni Salomon nie naleje i to PiS ponosi odpowiedzialność, bo 3 lata temu obniżył podatki.... aż 3 lata, by się kapnąć z tym, że jeszcze w Styczniu tego roku w naszym kraju nie było żadnego kryzysu....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, staram się wierzyć, bo to powinno być normalne. Jeżeli sądownictwo jest zepsute, to należy je jak najszybciej naprawić, a nie tworzyć doraźne twory, które tylko gmatwają sprawy. Posłowie powinni się więc skupić nad naprawą sądownictwa i prokuratur, a nie je zastępować. Roboty jest multum. Setki ustaw czekają na nowelizacje...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciechu podziwiam Twoją wiarę w polskie sadownictwo. Oczywiście że politycznie manewrowane komisje też do sprawiedliwości nie prowadzą. Tak oto domyka się koło niemocy aktualnej struktury :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo, faktycznie zaszalałem nieco ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wojciech co to za marzenie? Nikt z nich dobrowolnie nie zrezygnuje z pieniędzy i przywilejów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapędzajmy posłów do roboty, a jakże, ale błagam-niech nie zajmują się sprawami, na których się nijak nie znają !!!!
Śledztwa wszelkiej maści to dziedzina, którą lepiej zostawić zawodowcom. Przypomnę nieśmiało, że Sejm jest władzą USTAWODAWCZĄ a więc nie wykonawczą ani sądowniczą. Każdy poseł, nawet głupi, powinien to wiedzieć.
Jedyną alternatywa dla posła, któremu nie chce się wykonywać swojej funkcji jest rezygnacja z mandatu poselskiego.
Uczciwe i dające szanse następcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu, bardzo cenne jest Pana zaangażowanie. Nie pojmuje jedynie dlaczego ma być tym najcenniejszym :)
Czy sadzi Pan, ze ponura mina i groźny mars na czole to jest to na co władza i politycy najbardziej zwracają uwagę. Całym sercem jestem z Panem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo zajmuje się drogą krzyżową. Wyjaśnienie katastrofy zostawmy specjalistom. Politycy w tej materii niewiele mogą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.