Facebook Google+ Twitter

Sejm obciął subwencje dla partii politycznych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-17 16:59

Wczorajsze nocne głosowanie w sejmie okazało się skuteczne. Posłowie zdecydowali o zmniejszeniu subwencji dla partii politycznych o połowę.

Sejm RP / Fot. WikipediaUstawa poprawiona przez senat przeszła w sejmie różnicą siedmiu głosów - 226 do 219. Sala sejmowa była prawie pełna, brakowało jedynie 15 posłów m.in premiera Donalda Tuska, który przebywał w Brukseli na szczycie UE.

Ustawa przewiduje zmniejszenie o połowę subwencji budżetowych dla partii politycznych od stycznia 2011 roku. Łącznie budżet państwa zaoszczędzi ok. 60 mln zł. Mniej dostaną również te partie, które nie znalazły się w parlamencie, ale otrzymały przynajmniej 3 proc. poparcia w wyborach. Zdecydowano o zamrożeniu waloryzacji partyjnych subwencji.

Obecnie z subwencji korzysta siedem partii: PO, PiS, SLD, PSL, demokraci.pl, SdPl, UP, które w tym roku dostały ok. 120 mln zł subwencji. Ograniczeniom nie zostaną poddane wydatki poniesione przez partię w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu, europarlamentu i przed wyborami prezydenckimi. Pieniądze na ten cel partie będą otrzymywać w dotychczasowym wymiarze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

juzek pacula
  • juzek pacula
  • 18.12.2010 21:23

ja bym zabral cale pieniadze czyli dotacje na partie niech sie dziady oplacaja ze skladek a nie za moje a tyle jest biednych dzieci tylko tu terz czeba poszukac rodzicow a nie tylko spoleczenstwo ma zbierac datki a rostowski zabiera tylko nam cwaniak takie rzady to do DUPY ZEGNAM wkurwiony obywatel ja tesz moge ostro nie tylko POLITYCY

Komentarz został ukrytyrozwiń
Longinus
  • Longinus
  • 17.12.2010 20:19

Latwo zrezygnować z 50% subwencji, jeżeli ma się 50% poparcia społecznego.Gest dla ratowania budżetu jest słuszny ale jakże wyrafinowany.Nie jest jednoznaczne, że te 5 tyś zł (o których pisze Wł Kowalski) otrzyma Przedszkole, ktoremu tyle zabrakło do ukończenia remontu. PO narazie nie potrzebuje- (i mogłoby całkiem zrezygnować z subwencji )ale utrudniło pod osłoną żywot Partią- zwłaszcza opozycyjnym.


i oto chodziło, a nie o nas

Komentarz został ukrytyrozwiń
Władysław Kowalski
  • Władysław Kowalski
  • 17.12.2010 17:40

"Obcięte" pieniądze nie są duże. Ale gdy w telewizji słyszę, że szkoła (czy przedszkole) nie zostało otwarte, bo zabrakło na dokończenie 5 rys. zł na dokończenie remontu, to takie ograniczenie finansowania partii gorąco popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń
HENRYK
  • HENRYK
  • 17.12.2010 17:33

CZAS NAJWYŻSZY, JAK MOŻNA DAWAĆ TYLE PIENIĘDZY NA PARTIE KTÓRE TYLKO POTRAFIĄ NIC NIE ROBIĆ. NIECH SIĘ UTRZYMUJĄ ZE SKŁADEK CZŁONKÓW. JESZCZE OBNIŻYĆ POSŁOM DOCHODY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.