Facebook Google+ Twitter

Sejm obniżył VAT. Świeże ciastka i chleb będą tańsze

Protesty ciastkarzy i piekarzy przyniosły oczekiwany efekt. W piątek Sejm zdecydował, że VAT na świeże ciastka będzie wynosił 8 procent, a nie jak dotychczas 23.

 / Fot. Rainer Zenz,domena publiczna, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Various_grains.jpg&filetimestamp=20080429131335Protesty ciastkarzy i piekarzy spowodowane były drastycznym spadkiem sprzedaży, jaki nastąpił po wprowadzeniu w styczniu nowych stawek VAT. Świeże produkty zostały przypisane do innej stawki, co spowodowało wzrost cen aż o kilkanaście procent.

Cukiernicy uważali, że to nóż w plecy dla rzemiosła, które tylko dzięki prewencyjnej stawce mogło konkurować z firmami produkującymi wyroby cukiernicze i pieczywo z dodatkiem konserwantów.
Posłowie przychylili się do próśb piekarzy i zadecydowali, że obowiązywać będą następujące stawki: świeży chleb - 5 proc., świeże ciastka i pieczywo o przedłużonej trwałości - 8 proc., ciastka zawierające konserwanty - 23 proc.

- Decyzja sejmu bardzo mnie ucieszyła. Myślę, że klienci też będą zadowoleni z niższych cen świeżych ciast i pieczywa - powiedział w komentarzu jeden z rzeszowskich cukierników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

xx
  • xx
  • 01.03.2011 14:38

A kiedy ta zmiana wchodzi w życie? Chciałbym zobaczyć, kiedy się zmienią ceny w cukierni, gdzie bywam regularnie.

Do dziennikarza - to, że "Sejm zdecydował" - jeszcze nie wystarczy... Chyba, że przeczytamy wiecej szczegółów na temat realizacji tej decyzji (ustawa/uchwała/inne cuda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.