Facebook Google+ Twitter

Sejm odrzucił wotum nieufności dla ministra Sikorskiego

Za odrzuceniem wniosku o wotum nieufności wobec ministra Sikorskiego głosowało 292 posłów, przeciwko było 152.

 / Fot. PAPMinistra Radosława Sikorskiego poparły kluby: PO, PSL, SLD i Ruch Palikota.

Wniosek o odwołanie ministra spraw zagranicznych zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość. Powodem do odwołania miało być wystąpienie Sikorskiego w Berlinie. Według PiS, Sikorski sprzeniewierzył się Konstytucji.

Radosław Sikorski podczas niedawnego wystąpienia w Berlinie mówił o polityce zagranicznej Polski. Partia Jarosława Kaczyńskiego była oburzona, że minister nie wygłosił swojego przemówienia w Polsce. Głównym zarzutem PiS było jak podaje tvn24.pl, że "Sikorski opowiedział się za znaczną centralizacją władzy w rękach instytucji unijnych".



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 17.12.2011 16:25

tusk i sikorski to ZDRADA NARODOWA.
wyborcy PO zauważą to z podobnym opóźnieniem i podobnym skutkiem,
jak kapitan Titanica zauważył górę lodową.
A OSTRZEGALI PRAWIE WSZYSCY.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 17.12.2011 15:36

czy PIS przeżyje jeszcze rok na 100% w przyszłym roku nastąpi zgon PIS a na pogrzebie bedzie ziobro i kurski przecież działacze uciekają z PIS jak szczury z tonącego okrętu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 17.12.2011 13:07

tusk i sikorski to ZDRADA NARODOWA.
wyborcy PO zauważą to z podobnym opóźnieniem i podobnym skutkiem,
jak kapitan Titanica zauważył górę lodową.
A OSTRZEGALI PRAWIE WSZYSCY

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 17.12.2011 12:57

Jadwiga Kowalczyk Wczoraj 16:38
OTO TYPOWY WPIS TYPOWEGO MÓZGOWCA Z PO

pierdu pierdu, ble, ble, ble
dla uzupełnienia zapraszam na
http://........pl,,,,,,,/.......,Donald_Tusk_moje_bożyszcze/......./moj idol

i tak każdy wpis.

babciu, a ile ty masz lat?
pewnie coś koło 70 z dużym hakiem. zatem pisz podanie o usunięcie tego wpisu

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 17.12.2011 12:49

TO NIE SEJM ODRZUCIŁ.
TO TUSK ODRZUCIŁ WNIOSEK
TO KOLESIE TUSKA I SIKORSKIEGO SWOIMI GŁOSAMI BRONIĄ ZDRAJCY.

WIDAĆ, ŻE ODDAJĄC GŁOS NA PO
OBYWATELE ODDALI GŁOS NA TUSKA. NIE NA MUCHĘ NIE NA KOPACZ A NA TUSKA.
GDY ON POWIE "A", TO POZOSTALI CHOĆBY CHCIELI POWIEDZIEĆ "C" BĘDĄ WYĆ "AAAAAAAA"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena
  • Irena
  • 17.12.2011 11:25

Sikorski to zdrada - a nie walka o wysoką pozycję Polski - zdrada interesów Polski, w świetle reflektorów ,kamer i fleszy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlinska
  • elaszychlinska
  • 17.12.2011 06:52

PiS poniósł totalną klęskę 300 do 152 tak wyglądało głosowanie. Polityka Zagraniczna Sikorskiego to walka o pozycję Polski w Europie , jej pomyślność i suwerenność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 16.12.2011 18:53

Fotyga jest o niebo lepszym dyplomata niz Sikorski.Ale za Sikorskim stoi tuba medialna ktora potrafi ludziom wmowic nawet to ze Weronika Pazura to artystka.Sikorski plynie na tej samej fali.W rzeczywistosci to Jola Rutowicz polskiej dyplomacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 16.12.2011 18:09

Szkoda,że wotum upadło,duży szkodnik przestałby niszczyć podstawy naszej państwowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiS
  • doPiS
  • 16.12.2011 17:41

Czy po wczorajszej debacie jeszcze ktoś widzi panią Fotygę NA STANOWISKU ministra Spraw Zagranicznych ?Anty polityk, anty dyplomata ,intelekt " sPiSowany " ,- MASAKRA -,