Facebook Google+ Twitter

Sejm ogłosił konkurs na swoje logo

Okazuje się, że Sejm Rzeczpospolitej Polskiej nie ma swojego oficjalnego loga, a to którego obecnie używa nie jest znakiem zastrzeżonym. Kancelaria Sejmu ogłosiła więc konkurs otwarty na znak graficzny. Zwycięzca otrzyma 5 tys. złotych.

Aktualnie używane logo Sejmu nie jest znakiem zastrzeżonym / Fot. www.sejm.gov.plDo 31 marca można zgłosić swój udział w konkursie na oficjalny znak graficzny Sejmu. Organizatorzy przewidzieli nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. dla zwycięzcy, którym może być zarówno osoba indywidualna, jak i zespół osób. Parlamentarne logo musi spełniać kilka warunków: przede wszystkim ma być niepowtarzalne, oryginalne i łatwe do skalowania. Powinno składać się ze znaku graficznego lub wyrazu "Sejm" albo dowolnej kombinacji powyższego wyrazu i znaku graficznego. Kancelaria Sejmu podkreśla także walory użytkowe swojego przyszłego znaku, a te mają polegać na możliwości różnorodnego wykorzystania, zarówno na materiałach biurowych codziennego użytku (koperta, wizytówka, teczka, listownik, itp.), jak i materiałach promocyjnych i informacyjnych (plakaty, banery, długopisy, itp.). Projekty mogą być wykonane w dowolnej technice graficznej nadającej się do wykorzystania i w tym zakresie nie ma wymagań co do kształtu, kolorów i rodzaju czcionki użytych w logo. Gotową pracę konkursową należy przedłożyć w formie wydruku kolorowego lub czarno - białego w formacie A4, albo w formie elektronicznej zapisanej na płycie CD lub DVD.

Kancelaria Sejmu zdecydowała się na ustanowienie oficjalnego loga Sejmu w drodze konkursu, bo okazało się, że to, którego używa aktualnie, nie jest znakiem zastrzeżonym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oficjalny komunikat tutaj: http://www.sejm.gov.pl/wydarzenia/konkurs.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moj kolega grafik już zakasa rękawy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

To musi być coś porządnego. Chodzi o sejm naszego kraju. Zachęcam do projektowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.