Facebook Google+ Twitter

Sejm: Pierwsze czytanie projektu tzw. specustawy stoczniowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 22:55

Specustawa umożliwi sprzedanie nieobciążonego hipoteką majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie oraz zapewni stoczniowcom wypłaty odszkodowań w wysokości od 20 do 60 tysięcy złotych za dobrowolne odejścia z pracy. Ustawa kompensacyjna pozwoli też na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników stoczni do czasu sprzedaży majątku zakładów. W projekcie ustawy określono także zasady zaspokojenia roszczeń wierzycieli.

Stoczniowe długi mają być spłacone w postępowaniu kompensacyjnym co najmniej w takim stopniu, w jakim byłoby to możliwe w przypadku ogłoszenia upadłości stoczni. Wniosek o wszczęcie postępowania kompensacyjnego będzie mogła zgłosić w imieniu stoczni każda osoba albo organ, który udzielił jej pomocy publicznej o wartości przekraczającej 100 tysięcy euro.

Rada Ministrów przyjęła specustawę stoczniową wczoraj. Było to konieczne, ponieważ Komisja Europejska uznała, że pomoc państwowa dla zakładów w Gdyni i Szczecinie była nielegalna. Bruksela dała rządowi czas do końca maja przyszłego roku na wyprzedaż stoczniowego majątku. Program ochronny dla pracowników stoczni, a także jej spółek zależnych będzie kosztował od 400 do 500 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.