Facebook Google+ Twitter

Sejm powołał komisję ds. afery hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-04 22:47

Sejm przyjął uchwałę w sprawie powołania komisji śledczej ds. zbadania tzw. afery hazardowej. Posłowie przyjęli poprawę zgłosząoną przez klub Lewicy przewidującą, że przed komisją będą mogli być przesłuchiwanui nie tylko cżłonkowie rządu i ich współpracownicy, którzy pracowali nad zmianami w projekcie, ale także posłowie i senatorowie nie koniecznie bezpośrednio uczestniczący w pracach.

Przyjęto też poprawkę Prawa i Sprawiedliwości mówiącą o tym, że komisja zbada też przeciek z Kancelarii Premiera dotyczący prac nad ustawą.

W Sejmie głosowana była uchwała o powołaniu komisji śledczej ds. afery hazadrowej w wersji przygotowanej przez Platforme Obywatelską. "Za" opowiedziało się 424 posłów, przeciwko było 3, od głosu wstrzymało się 12 posłów.

Komisja śledcza zbada tok prac nad tak zwaną ustawą hazardową od rządów SLD do czasu obecnej koalicji, czyli okres działań SLD, PiS i koalicji PO- PSL w zakresie automatów o niskich wygranych i wideoloterii. Komisja zajmie się zatem latami 2002 - 2009.

Swoje prace komisja ma zakończyć do końca lutego przyszłego roku. Będzie w niej pracowało 7 posłów: trzech z Platformy Obywatelskiej, dwóch z Prawa i Sprawiedliwości oraz po jednym z PSL i Lewicy.

Najprawdopodobniej w piątek rano Sejm będzie głosował nad składem osobowym kolejnej komisji śledczej. Tego dnia ma się też odbyć pierwsze jej posiedzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.