Facebook Google+ Twitter

Sejm przyjął budżet na 2011 rok

Podczas drugiego czytania projektu ustawy budżetowej ministra Rostowskiego wniesiono ponad 80 poprawek. W rezultacie tylko 14 z nich zostało przyjętych przez Izbę.

Jacek Rostowski / Fot. Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jacek_Rostowski-World_Economic_Forum_Meeting_2009.jpg&filetimestamp=20100824103357/licencja DAW budżecie na 2011 rok zaplanowano cięcia w wydatkach na płace w sferze budżetowej, m.in. dotyczy to takich instytucji jak Sąd Najwyższy, NSA, NIK, Rzecznik Praw Obywatelskich, KRRiT, Krajowe Biuro Wyborcze, Państwowa Inspekcja Pracy.

Jak podaje portal Money.pl - "Projekt przyszłorocznego budżetu zakłada między innymi wzrost Produktu Krajowego Brutto o 3,5 procent, 40-miliardowy deficyt oraz inflację na poziomie 2,3 procent. Rząd prognozuje, że bezrobocie w grudniu przyszłego roku wyniesie 9,9 procent".

Dochody państwa z tytułu podatków według przyjętego projektu budżetu mają przynieść 242 mld 670 mln 10 tys. zł. Natomiast z tytułu podatku VAT 19,3 mld zł, z akcyzy 58,7 mld zł, z CIT 24,8 mld i PIT 38,2 mld zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Janek Czarny
  • Janek Czarny
  • 19.12.2010 22:41

W przyszłym roku są wybory i myślę, że należy aqktualnie rządzącą ekipę "wysłać do diabła".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tarkezanka
  • Tarkezanka
  • 19.12.2010 14:09

BUDŻET PAŃSTWA TO IDEOLOGIA WYRAŻONA W LICZBACH
W budżecie właśnie jak nigdzie indziej wyraża się ideologia rządzącej partii. Pokazuje ukryte cele do których dąży i grupy społeczne w imieniu których sprawuje władzę ekonomiczną. Jeżeli jeszcze ktoś miał wątpliwości to teraz powinien ich się pozbyć i uświadomić sobie , że PO to prawicowi liberałowie wykorzystujący władzę polityczną , którą obdarzył ich naród, do panowania ekonomicznego nad społeczeństwem oraz budowania potęgi i chwały świata kapitału i finansjery. Zwykli obywatele nie mają tu nic do powiedzenia i w tej stawce wcale się nie liczą. Już sama obłędna koncepcja sprywatyzowania systemu ubezpieczeń emerytalnych , spycha na dno ubóstwa dwa pokolenia emerytów, zadłuża kraj ponad wszelkie granice rozsądku, wypompowuje do prywatnych banków miliardy złotych, które przedtem od nich pożycza i to wszystko tylko po to, żeby zagwarantować zwykłemu Kowalskiemu emeryturę po 50 latach pracy na poziomie dzisiejszych ok.300 zł. Przecież można byłoby ten budżet radykalnie poprawić tylko jedną decyzją ale wtedy trzeba byłoby odebrać nasze pieniądze prywatnym bankom. Mówi się głośno o tym że statystycznie się starzejemy i straszy nas różnymi nieszczęściami, ale nie robi nic aby pomóc rodzinom ,które dzieci wychowują. Od czasu kiedy AWS rękami premiera Buzka zniszczył żłobki, przedszkola ,system szkolnictwa podstawowego i oddał władzę nad wychowaniem Watykanowi- nie zrobiono nic. Sięga się do kieszeni emerytów, nawet własnego aparatu władzy- czyli resortów siłowych, w nadziei że nie będą potrzebne. Kiedyś władza mówiła ,że sama się wyżywi, ciekawe czy teraz sama się obroni przed gniewem własnego ludu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.