Facebook Google+ Twitter

Sejm przyjął poprawkę do budżetu. Nie będzie 5901 głosowań!

Sejm przyjął poprawkę do budżetu na 2013 rok, która przesuwa środki z Funduszu Kościelnego do nowej rezerwy celowej. W ten oto sposób zgłoszone przez Ruch Palikota poprawki, których było blisko 6 tysięcy, straciły swój sens. Nie będzie trzeba więc nad nimi głosować, co groziło paraliżem Sejmu.

Sławomir Kopyciński, autor prawie 6 tysięcy poprawek do projektu budżetu na rok 2013. / Fot. Jarosław Kruk, CC 2.5W głosowaniu, które odbyło się 12 grudnia udział wzięło 453 posłów. Za przyjęciem poprawki autorstwa Izabeli Mrzygłockiej (PO) głosowało 234, przeciw było 218, a jeden wstrzymał się od głosu. Gdyby poprawka Platformy nie została przyjęta, Sejm musiałby przeprowadzić dodatkowo 5901 głosowań nad poprawkami Ruchu Palikota. Przyjęta dziś poprawka zmniejszyła liczbę głosowań do 284 - informuje TVN24.

Cała ta historia ma związek z drugim czytaniem projektu budżetu na przyszły rok, kiedy to Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota złożył 5901 poprawek dotyczących przesunięcia środków z Funduszu Kościelnego na rezerwę celową "Finansowanie zabiegów in-vitro". Poprawki zaproponowane przez posła dotyczyły przeniesienia środków z Funduszu Kościelnego na inne cele, a warto wspomnieć, że mówimy tu o kwocie niemal 70 mln złotych.

Możemy być jednak spokojni, bo nikt z nas nie będzie skazany na oglądanie w telewizji (choćby przypadkowe) prawie 6 tysięcy głosowań. Przyjęta przez Sejm poprawka Izabeli Mrzygłockiej zakłada przeniesienie ponad 94 mln złotych z Funduszu Kościelnego na nową rezerwę celową, którą będzie... "Fundusz Kościelny".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ciekawe, czy jest jakiś prywatny przedsiębiorca, który uczciwie płaci pracownikom, inwestuje, płaci podatki i prowadzi budżet swojego przedsiębiorstwa zgodnie z zasadami pracy w stylu polskiego rządu?
Jeżeli taki jest, to niech zgłosi ile wytrzymał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam autora - Pana Rafała Grząślewicza, gdyż w komentarzu pomyliłem jego osobę z komentującym - Panem Łukaszem Brzezickim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Łukaszu, przeczytał Pan moją uwagę wprost, a to była po prostu kpina z sytuacji sejmowej. Pana tekst zwrócił uwagę na rzecz ważną a jam się obśmiał z rzeczywistej hipokryzji z jaką się spotykamy. Ale przecież nie po raz pierwszy!
Głosowanie (i tu się znów uśmiechnę) godzi w żywotne interesy Premiera, a nawet poniewiera jego oficjalnie prezentowanym stanowiskiem. Nie pierwszy raz, Panie Łukaszu.
Jak tak można, posłowie i posłanki z tego samego ugrupowania przeciwko swojemu dzielnemu przywódcy!
Oczywiście, żyjemy w dynamicznym czasie i racja stanu zmienia się równie dynamicznie. Nam maluczkim trudno czasami się w tym wszystkim połapać. Pewnie dlatego jesteśmy wciąż tacy maluczcy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dochody mają wynieść ponad 299 mld złotych, a wydatki prawie 335 mld złotych", trochę słaby ten budżet biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie nie ma w nim słowa o jakiś wielkich inwestycjach

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.12.2012 22:46

"Osobnikom"?

Pisał pan: "nie interesuje mnie za bardzo ani Kaczyński ani Tusk. Interesuje mnie sytuacja w jakiej znalazł się kraj". Tusk zapowiedział w expose likwidację F.Kościelnego. Do tej pory nie dotrzymał obietnicy. Z okazji skorzystał Ruch Palikota, aby te 70 mln zł wydobyć z łap kleru i przeznaczyć na cele bardziej przydatne społeczeństwu niż śmietana na kolana. Poprawka PO to oszustwo obywateli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo bdobrze, że dano sprawiedliwy odpór nieodpowiedzialnym osobnikom lekceważącym spokój spoleczny i zaangażowanie czołowych, patriotycznych i postępowych sił narodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS głosował razem z Palikotem !!! Ciekawe ? Poprawki dotyczyły wszelkich dotacji na kościół .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.