Facebook Google+ Twitter

Sejm przyjął ustawę medialną

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 22:39

Ustawę poparło 257 posłów, przeciwko było 162, a 6 wstrzymało się od głosu.

Ustawa przewiduje między innymi likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego. Publiczne radio i telewizja mają być finansowane z budżetu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ustawa wprowadza także licencje programowe i rozszerzenie składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z pięciu do siedmiu członków. Mieliby oni rekomendacje środowisk akademickich i twórczych. Zgodnie z ustawą powołanych ma zostać 16 regionalnych spółek telewizyjnych, które zostaną utworzone na bazie dotychczasowych ośrodków regionalnych telewizji publicznej.

Przed głosowaniem Sejm poparł zgłoszoną przez Lewicę poprawkę, by zarządy Telewizji Polskiej i Polskiego Radia były trzyosobowe. Zarządy regionalnych spółek telewizyjnych mają być jednoosobowe. Przyjęto również poprawkę Platformy Obywatelskiej, mającą gwarantować dziennikarzom swobodę poglądów. Sejm odrzucił natomiast poprawkę proponującą, aby na utrzymanie mediów publicznych przeznaczyć nie mniej niż jeden procent PKB i poprawkę nakazującą tym mediom promowanie polskiej toższamości narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.05.2009 20:49

No tak i znów odbije się to na zwykłych ludziach. I znów my 'szarzy" podatnicy za to zapłacimy. Ale cóż taka jest kolej rzeczy. Co rząd to lepiej rządzi hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjdzie walec i wyrówna :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.