Facebook Google+ Twitter

Sejm. Reakcje polityków na expose premiera Tuska

Po wystąpieniu premiera Tuska zapytałem kilku polityków o ich wrażenia. Jak można się było spodziewać, opozycja wytknęła brak konkretów, a posłowie PO chwalą słowa premiera i bronią tez w nim zawartych.

Premier Donald Tusk. / Fot. PAP/Paweł KulaJarosław Gowin (PO) podkreślił, że przemówienie Donalda Tuska wyszło naprzeciw wielkim oczekiwaniom społeczeństwa, aby w polityce nastąpiła zmiana stylu sprawowania władzy.
– Jestem mile zaskoczony, że premier wielokrotnie podkreślał zaufanie, jakim należy się darzyć w relacjach politycy-politycy oraz politycy-społeczeństwo – powiedział Jarosław Gowin. – Niezwykle ważne jest także przedstawienie kierunku zmian, które są odpowiedzią na silne oczekiwania społeczeństwa. Mam wielką nadzieję, że zwłaszcza w dziedzinie oświaty i nauki zostaną dokonane takie zmiany, aby móc wykorzystać wszelki potencjał w kreowaniu rozwoju gospodarczego i społecznego.

Inny polityk Platformy Obywatelskiej Adam Szejnfeld zwrócił uwagę na odważną, ale realną do realizacji strategię obniżania podatków i spełniania oczekiwań obywateli w kwestii polityki społecznej.
– Te propozycje spotkały się z krytyką opozycji, ponieważ są nowatorskie w skali naszego kraju – przekonywał poseł PO.
– Jednak nie są to "gruszki na wierzbie", ponieważ poprzez zrównoważenie budżetu oraz pozwolenie przedsiębiorcom na wzięcie biznesu w swoje ręce, da się zrealizować te zapowiedzi. Nie możemy zapomnieć, że podobną drogą szła m.in. Irlandia i dlatego należy wierzyć w powodzenie tych działań.

Poseł Edward Siarka (PiS) zapytany o to, co mu się w expose Tuska podobało, powiedział:
– To wystąpienie było ciekawe pod względem nie treści, ale sposobu jej przedstawienia. Było znakomicie przygotowane pod kątem socjotechniki. Nie było w nim konkretów, ale same ogóły, które są chwytliwe. Oczywiście długość wystąpienia spowodowała, że było one zbyt rozmyte. Jednak fakt mówienia o ogółach spowodował, że nie można pod kątem programowym wytknąć większych błędów, gdyż po prostu nie ma się do czego odnosić. I to można określić jako sukces Tuska, choć niewątpliwie jest to innego rodzaju zwycięstwo, niż można się było spodziewać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

powiem tak, że będąc w Sejmie przez ok. 2,5 godziniy z uwagą słuchałem słów premiera, potem już, jak większość na galerii, raczej patrzyła na zegarki, niż była w pełni skoncetrowana na expose. Uważam jednak, że było jednym z najlepszych jakie słyszałem. Oczywiście mogło by być krótsze. Jednak nie zgodzę się, że nie miałao kontretów (były konterne deklaracje np. co do Karty i Iraku). Pamiętajmu, że expose jest wskazaniem kierunku a nie powiedzeniem, co konkretnie trzeba zrobić. W mej opinii właśnie takim było wystąpienie Donalda Tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powrót do rzeczywistości znowu szarość, przerażające: niekompetentni upośledzeni ideologicznie kretyni, rządzą. Cudotwórcy, oszołomi, brak cenzuralnych słów, aby „to” opisać. Ci, co twierdzili, że wolność jest zagrożona, że ostatnie lata był to zamach na demokrację. Pokażą dopiero pazur, straszne jest to że odczują to ludzie którzy oddali na „nich”, swój głos nie świadomymi polskiej racji stanu. Właściwie pozbawieni świadomości i wnioskowania dotyczącego otaczającej ich rzeczywistości. Wolność słowa właśnie teraz traci sens, demokracja przybiera to najbardziej niesprawiedliwe oblicze. Przeraża mnie mentalność bliskich osób, zapatrzenie się w naukowo tytularne podejście do prawdy. Głupota profesorów kreujących się na elity, oraz kreatywność nowo, co upieczonych doktorów, którzy przeliczają wiedze na czysto komercyjny biznes często przekazując fałsz i wyuczone zakłamanie od post komunistycznych nauczycieli. Brak słów………………

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się w 100% z panem Edwardem Siarką. Wystąpienie świetne patrząc pod kątem socjotechniki. No i jak to zauważył pan poseł "...nie można pod kątem programowym wytknąć większych błędów, gdyż po prostu nie ma się do czego odnosić. I to można określić jako sukces Tuska, choć niewątpliwie jest to innego rodzaju zwycięstwo, niż można się było spodziewać." NIESTETY.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystapienie premiera mogłoby trwać krócej, gdyby nie powtarzał się, niestety. Ogólnie mam wrażenie,że wysłuchałam listy poboznych życzeń, ale pozostaje wierzyć, że sny o dobrej ojczyźnie ziszczą się w jakimś przedziale czasu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.