Facebook Google+ Twitter

Sejm skróci swoją kadencję w przyszłym roku?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-06 09:11

PSL nie wyklucza, że wiosną zostanie złożony wniosek o samorozwiązanie Sejmu. Poseł tej partii, Eugeniusz Kłopotek, powiedział w Salonie Politycznym Trójki, że jeśli prezydent zdecyduje się blokować najważniejsze dla koalicji reformy, jedynym wyjściem z sytuacji będzie rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Dodał jednak, że jest to "najczarniejszy" scenariusz.

Poseł Kłopotek tłumaczył, że rządząca koalicja nie może być "zakładnikiem" SLD, a bez poparcia ze strony posłów Lewicy, koalicja nie może odrzucić prezydenckiego weta do jakiejkolwiek ustawy. Polityk PSL uważa, że Sojusz prowadzi nieprzewidywalną politykę, dlatego w ostateczności należy spodziewać się radykalnego rozwiązania, czyli przedterminowych wyborów. Wniosek o samorozwiązanie Sejmu mógłby złożyć wspólnie PO i PSL.

Eugeniusz Kłopotek wyklucza możliwość wszczęcia procedury usunięcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego z urzędu, gdyby ten blokował projekty ustaw koalicji rządzącej. Jego zdaniem pomysł ten nigdy nie był rozważany poważnie, ponieważ ani zapisy konstytucji, a nie arytmetyka parlamentarna nie daje podstaw do dyskusji na ten temat.

Polityk PSL zapewnił, że ostatnie oskarżenia polityków tej partii o nepotyzm, które pojawiły się w mediach, są mocno wyolbrzymione. Dodał, że burza, jaka rozpętała się wokół tej sprawy w środkach masowego przekazu, nie wpłynie na relacje z koalicyjnym partnerem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.