Facebook Google+ Twitter

Sejm: Trwa pierwsze czytanie nowelizacji ustawy budżetowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-14 09:41

W projekcie nowelizacji budżetu rząd zmienia między innymi tempo wzrostu PKB z 3,7 na 0,2 procent i podwyższa deficyt z 18 na 27 miliardów złotych.

Dochody państwa w tym roku będą o ponad 30 miliardów niższe niż planowano. Aby sfinansować mniejsze wpływy do budżetu, rząd zamierza ograniczyć wydatki o ponad 21 miliardów złotych - na transport przeszło o 3 miliardy złotych, na obsługę długu krajowego o 2 miliardy, na sprawy wewnętrzne i budżety województw po mniej więcej miliard. Najwięcej, bo aż o 10 miliardów złotych, obcięto rezerwy i fundusze celowe.

Minister finansów nazwał zmianę budżetu "nowelizacją porządku", wynikającą z poczucia odpowiedzialności za finanse państwa. Jacek Rostowski zapowiedział też, że rząd będzie robił wszystko, by uniknąć podnoszenia podatków. Przyznał jednak, że "jeśli nie będzie innego wyjścia", to ekipa rządząca nie zawaha się przed taką decyzją.

Drugie czytanie projektu nowelizacji budżetu planowane jest na piątek, a trzecie - jeśli będą poprawki - odbędzie się w sobotę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.