Facebook Google+ Twitter

Sejm uchwalił ustawę abonamentową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 15:51

Sejm przyjął większością głosów proponowane przez Senat poprawki dotyczące ustawy abonamentowej. Zakładają one między innymi zwolnienie z konieczności płacenia abonamentu najmniej zarabiających emerytów i internowanych w stanie wojennym.

W głosowaniu nie wzięli udziału posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Teraz ustawa trafi do Kancelarii Prezydenta, który może jej nie podpisać.

Przyjęte dziś przez Sejm poprawki Senatu przewidują, że zwolnieni z opłat będzie dotyczyło tylko emerytów, którzy ukończyli 60 lat, a ich dochód nie przekracza 50 procent średniego wynagrodzenia. Dodatkowo abonamentu nie będą musieli płacić osoby represjonowane za działalność na rzecz niepodległej Polski i osoby internowane w stanie wojennym. Wcześniej z takich opłat zwolnieni mieli być wszyscy emeryci oraz trwale niezdolni do pracy renciści i bezrobotni pobierający świadczenia socjalne.

Przegłosowane dziś senackie poprawki dodatkowo dają możliwość Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji nowego podziału między radio i telewizje środków pochodzących z abonamentu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.