Facebook Google+ Twitter

Sejm: Ustawa o walce z pedofilią

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-17 13:52

W Sejmie zakończyło się pierwsze czytanie projektów nowelizacji ustaw, mających wspierać walkę z pedofilią.

Posłowie zapoznali się z rządowym projektem zakładającym podniesienie kar dla pedofilów oraz chemiczną kastrację sprawców gwałtów na nieletnich. Razem z tą nowelizacją przedstawiona została propozycja Klubu Parlamentarnego Lewicy o walce z tak zwaną „pedofilią pozytywną". Chodzi o zjawisko pochwalania i zachęcania do utrzymywania stosunków płciowych z dziećmi.

W czasie debaty poseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Kozdroń zwrócił uwagę, że najważniejszy zapis rządowej ustawy dotyczy chemicznego obniżenia popędu seksualnego u pedofilów. Osoby te przede wszystkim mają być leczone, a środki chemiczne będą obligatoryjnie stosowane wobec osoby, która zgwałciła dziecko poniżej 15-go roku życia lub osobę najbliższą.

Poseł Andrzej Dera z Prawa i Sprawiedliwości zadeklarował, że jego klub poprze oba projekty. Jego zdaniem w takich sprawach Sejm powinien wznieść się ponad podziały i wspólnie stanowić dobre prawo, bo tego właśnie oczekuje od posłów społeczeństwo.

Projekty zyskały też poparcie Klubu Parlamentarnego Lewica. Jednak poseł Stanisław Rydzoń zarzucił rządowi, że wycofał się z obietnicy wprowadzenia chemicznej kastracji pedofilów.

Również poseł Józef Zych z Polskiego Stronnictwa Ludowego jest zdania, że w czasie prac nad Kodeksem Karnym powinno się brać pod uwagę wszystkie projekty, dotyczące walki z pedofilią. Zych podkreślił, że najwyższy czas aby skutecznie zareagować na to groźne zjawisko.

Wobec braku sprzeciwu Sejmu marszałek zadecydował o przekazaniu obu projektów do pracy w komisji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.